Հասարակություն 14:43 26/06/2015
Orange ընկերության նախաձեռնությամբ հունիսի 28-ից մինչև օգոստոսի վերջ Հայաստանի մարզերի բնակիչների համար կկազմակերպվեն անվճար կինոդիտումներ:
Ինչպես այսօր ծրագրի մեկնարկի ժամանակ հայտարարեց Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը, Orange-ը մարզային 10 քաղաքների բնակիչների համար կիրականացնի «Orange Կինո Tour» ամառային լայնածավալ ծրագիրը, որի նպատակն է տոնական տրամադրություն պարգևել մարզերի բնակիչներին:
Այսպիսով, հունիսի 28-ից մինչև ամռան վերջին շաբաթը, ամեն կիրակի Orange-ը մարզային մեկ քաղաքի բնակիչներին միասին լավ ժամանակ անցկացնելու և մեծ էկրանին «Կորած-մոլորվածը Հայաստանում» ընտանեկան կինոկատակերգությունը դիտելու հնարավորություն կընձեռի: Մարզերի բնակիչներն ընտանիքի բոլոր անդամների հետ միասին բացօթյա կինոթատրոններում կհյուրընկալվեն ժամը 19:00-ից սկսած, որտեղ նրանց կսպասեն մանկական մրցույթներ, բազմաթիվ անակնկալներ և նվերներ: Ցուցադրությանը հաջորդող ողջ շաբաթվա ընթացքում այս քաղաքների և շրջակա գյուղերի բնակիչների համար հասանելի կլինեն ձայնային և ինտերնետ ծառայությունների հատուկ առաջարկներ:
«Կինոն Orange-ի կողմից հովանավորվող կարևոր ոլորտներից մեկն է: Այսօր մենք սկսում ենք «Orange Կինո Tour» ծրագիրը, որով նպատակ ունենք տոնական տրամադրություն պարգևել մարզային բնակիչներին՝ նրանց հնարավորություն ընձեռելով հաճելի երեկո անցկացնել իրենց հարազատների հետ և վայելել հայկական սիրված կինոկատակերգություններից մեկը: Հայաստանի 20 գյուղերում երեխաների համար անցկացված նկարչության անվճար դասընթացներից հետո կազմակերպվող այս նախաձեռնությունը Հայաստանի մարզերի բնակչության նկատմամբ Orange-ի յուրահատուկ ուշադրության ևս մեկ վկայությունն է»,- ասաց Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Օրանժ Արմենիայի Բրենդի և հաղորդակցության տնօրեն Արամ Մկրտչյանն էլ նշեց, որ «Orange Կինո Tour» ծրագիրը իրենց երկար սպասված նախաձեռնություններից մեկն է:
«Այսպիսով, ամառը ոչ միայն շոգ է լինելու, այլև՝ հաճելի»,- ասաց նա:
Հարցին, թե ինչու են «Կորած-մոլորվածը Հայաստանում» ֆիլմը ընտրել, Ա.Մկրտչյանը նշեց, որ իրենք առաջին հերթին խնդիր են դրել ընտրել հայկական ֆիլմ, իսկ նախապատվությունը տվել են այս ֆիմին նրա համար, որ այն պոզիտիվ է, գունեղ է և չի հասցրել ունենալ այնպիսի մեծ դիտում, ինչպես որոշ այլ հայկական ֆիլմեր. «Կարծում ենք, որ ընտանեկան կինոդիտման համար սա շատ լավ ֆիլմ է»:

Society 16:35 26/06/2015
Today Orange has announced the launch of an extensive regional summer project - “Orange Cinema Tour”, in the frame of which free cinema screenings will be organized in 10 regional towns. Starting from June 28 and until the very last week of this summer, each Sunday Orange will enable inhabitants of one regional town to get together for fun and watch “Lost and Found in Armenia” family comedy movie on a big inflatable screen. Families will be welcomed with their children in the open air cinemas from 19:00 - children competitions, gifts and many surprises will await them. Special offers for voice and internet will be available in the visited towns and surrounding villages during one week following the screening. Inhabitants of Armavir will be the first to benefit from this tour.
“Cinema is one of the key domains sponsored by Orange. Today we are launching a new project called “Orange Cinema Tour”, with the purpose to bringing festive mood to regional towns and providing inhabitants with the possibility to spend a pleasant evening with their families and enjoy a very popular Armenian comedy film. This illustrates the dedication of Orange towards inhabitants of Armenian regions, coming after our initiative of free drawing classes for children in 20 villages ”,- said Francis Gelibter, General Director of Orange Armenia.
After Armavir, “Cinema Tour” will visit Ararat, Gyumri , Vanadzor , Etchmiadzin, Hrazdan, Goris, Kapan, Gavar and Ijevan towns.
More details on Cinema Tour dates and timings are available at http://www.orangearmenia.am/about-orange-armenia/events/cinema-tour/.