Հասարակություն 15:06 26/06/2015
«Ոչ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ներկայացրել է ՀՀ իշխանություններից իր պահանջները: Հայտարարությունը՝ ստորև:
1. Վերանայել և չեղյալ հայտարարել ՀԾԿՀ-ի կողմից ապօրինի կայացրած հոսանքի սակագնի որոշումը:
2. Վերանայել անցած տարվա սակագինը նվազեցման նպատակով:
3. Պատժել բոլոր այն կարգազանց ոստիկաններին, ովքեր անօրինական կերպով հունիսի 23-ի առավոտյան, Բաղրամյան պողոտայում ծեծի ենթարկեցին խաղաղ ցուցարարներին: Ինչպես նաև պատժել նրանց անօրինական հրաման տվողներին:
««Ոչ թալանին» նախաձեռնությունը լրատվամիջոցների համար որևէ հայտարարություն չի տարածել: Մենք այս պահին փորձում ենք պարզել, թե ով է այդ ամենի հեղինակը, ով է փորձել նախաձեռնության անունից հանդես գալ և տարածել նման հայտարարություն: Այս ամենը հերքելու և վերջնական տեսքի բերելու համար երեկոյան կտարածվի հերքումով հաղորդագրություն, որ այդ ամենը մեր ձեռքի գործը չի եղել»,-այսօր Ազատություն ռադիոկայան ֆեյսբուքյան ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց «Ոչ թալանին» նախաձեռնության անդամ Մաքսիմ Սարգսյանը:
Նա նշեց, որ այս պահին իրենց պահանջներն են՝ չեղարկել հունիսի 17-ին կայացրած հոսանքի թանկացման որոշումը, այս պահին գործող սակագնի նվազեցման օգտին վերահաշվարկ, ինչպես նաև պատասխանատվության ենթարկել բոլոր այն ոստիկաններին, ովքեր բռնի ուժ կիրառեցին ՀՀ քաղաքացիների վրա:

Society 16:21 26/06/2015
‘No to Robbery’ civic initiative staging protests in Yerevan against the power tariff rise has issued a statement with demands to the Armenian authorities.
The statement says the demand for overturning the decision by Public Services Regulatory Commission of June 17 about a rise in power tariffs remains the first demand. Secondly, protesters demand that last year’s tariff be revised and cut. Their third demand is to punish policemen who committed violations during the events early on June 23 and also those who gave orders to them.
As was reported, a sit-in protest is underway on Bagramian Avenue in central Yerevan. The protest is staged by supporters of ‘No to Robbery’ civic initiative against the rise in electricity tariffs. Participants stress that the protests they have been staging since June 19 is purely social by nature. They demand that the head of state revoke the decision of Armenia’s Public Services Regulatory Commission of June 17 to raise electricity tariffs by 6.93 drams.