Հասարակություն 12:58 27/06/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել թիվ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, շարքային Արման Մայիսի Եփրեմյանին՝ Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս, կյանքին սպառնացող վտանգի պայմաններում ծառայողական պարտքը կատարելիս ցուցաբերած խիզախության և անձնազոհության համար հետմահու Արիության մեդալով պարգևատրելու մասին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 26-ին, ժամը 18:30-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարի ռեժիմը հայ-ադրբեջանական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ` հրաձգային տարբեր տրամաչափի զենքերից կրակ վարելով ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորհայք բնակավայրի մոտ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
ՀՀ զինված ուժերի դիրքապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի կրակակետերը լռեցվել են: Ստացված օպերատիվ տվյալների համաձայն, Նախիջևանի առանձին համազորային բանակն ունի զոհեր և վիրավորներ: Դժբախտաբար, փոխհրաձգության ընթացքում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել նաև ՀՀ ԶՈՒ պայմանագրային զինծառայող, շարքային Արման Մայիսի Եփրմյանը:

By a decree of Armenian President Serzh Sargsyan, Armenian contract serviceman Arman Yepremyan who was killed in gunfire opened by the Azerbaijani side Friday, June 26, has been awarded the Medal for Courage for his selflessness and bravery in defending the Fatherland, the presidential press service reports.
Spokesman for Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan earlier wrote on Facebook: “Around 6:30 pm on June 26 the enemy opened heavy fire at Armenian positions in Nakhichevan section of the border, near Gorayk settlement of Armenia’s Syunik province.
Large-caliber guns were also used. The enemy suffered serious casualties after the Armenian side returned fire. Unfortunately, Private Arman Yepremyan, 28, a contract serviceman of the Armenian armed forces, was killed in battle”.