Հասարակություն 12:05 27/06/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Եվգենի Պրիմակովի մահվան կապակցությամբ:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, հեռագրում ասված է.
Խորը վշտով ընդունեցի ռուսաստանյան քաղաքական, պետական և հասարակական ականավոր գործիչներից մեկի՝ Եվգենի Մաքսիմի Պրիմակովի մահվան մասին լուրը, ում ներդրումը ռուսաստանյան պետականության զարգացման գործում դժվար է գերագնահատել:
Հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման գործում իր ծանրակշիռ ներդրումն ունեցած Եվգենի Պրիմակովի վառ հիշատակը մշտապես կպահպանվի մեր հիշողություններում:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, ընդունեք անեկղծ ցավակցություններ: Խնդրում եմ զորակցության խոսքեր փոխանցել Եվգենի Պրիմակովի հարազատներին ու մտերիմներին»:

Президент Армении С.Саргсян выразил соболезнования родным и близким Евгения Примакова
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту РФ Владимиру Путину в связи с кончиной экс-премьера, бывшего главы МИД РФ Евгения Примакова. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Уважаемый Владимир Владимирович, с глубокой болью узнал о кончине одного из выдающихся российских политических, государственных и общественных деятелей – Евгения Максимовича Примакова, вклад которого в развитие российской государственности сложно переоценить.
Светлая память о внесшем весомый вклад в развитие армяно-российских отношений Евгении Примакове всегда будет в наших сердцах.
Уважаемый Владимир Владимирович, примите искренние соболезнования. Прошу передать слова поддержки родным и близким Евгения Примакова», – говорится в телеграмме.