Բակո Սահակյանը տպավորված է Մեծ Բրիտանիայիում ունեցած հանդիպումներից
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին Լոնդոնի Գոլդսմիթ Հոլլ դահլիճում մասնակցել է Մեծ Բրիտանիայի հայ համայնքային խորհրդի ճաշկերույթին և հանդես եկել այնտեղ ելույթով: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը հակիրճ ներկայացրել է Արցախի պատվիրակության այցի նպատակները Մեծ Բրիտանիա, ամփոփել դրա արդյունքները և պատասխանել ներկաների հարցերին:
Բակո Սահակյանի խոսքով՝ և՛ հայկական համայնքի, և՛ Մեծ Բրիտանիայի տարբեր կառույցների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումները բավականին տպավորիչ էին: Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ դրանք նոր լիցք ու որակ կհաղորդեն Արցախի և Մեծ Բրիտանիայի միջև կապերի ամրապնդմանը:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել Արցախի բոլոր բարեկամներին` նրանց դիրքորոշման, սկզբունքայնության, մարդասիրության և գործուն աջակցության համար, մաղթել հաջողություններ եւ ամենայն բարիք:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Հայ Առաքելական եկեղեցու Մեծ Բրիտանիայի թեմի առաջնորդ Հովակիմ եպիսկոպոս Մանուկյանը, պատգամավորներ, հասարակական և քաղաքական գործիչներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял участие в званом ужине армянского общинного совета Великобритании
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 9 июля в зале Goldsmiths’ Hall в Лондоне принял участие в званом ужине армянского общинного совета Великобритании и выступил там с речью. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент Саакян вкратце представил цель визита делегации Арцаха в Великобританию, обобщил его итоги, ответил на вопросы присутствующих.
По словам Бако Саакяна, встречи с представителями армянской общины и различных структур Великобритании были достаточно впечатляющими. Президент выразил уверенность, что они придадут новый импульс и качество делу укрепления связей между Арцахом и Великобританией.
Глава государства выразил признательность всем друзьям Арцаха за их позицию, принципиальность, гуманизм и активное содействие, пожелал удачи и всех благ.
На встрече присутствовали предводитель Британской епархии Армянской Апостольской Церкви епископ Оваким Манукян, депутаты, общественные и политические деятели, должностные лица.