Բակո Սահակյանը տպավորված է Մեծ Բրիտանիայիում ունեցած հանդիպումներից
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին Լոնդոնի Գոլդսմիթ Հոլլ դահլիճում մասնակցել է Մեծ Բրիտանիայի հայ համայնքային խորհրդի ճաշկերույթին և հանդես եկել այնտեղ ելույթով: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը հակիրճ ներկայացրել է Արցախի պատվիրակության այցի նպատակները Մեծ Բրիտանիա, ամփոփել դրա արդյունքները և պատասխանել ներկաների հարցերին:
Բակո Սահակյանի խոսքով՝ և՛ հայկական համայնքի, և՛ Մեծ Բրիտանիայի տարբեր կառույցների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումները բավականին տպավորիչ էին: Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ դրանք նոր լիցք ու որակ կհաղորդեն Արցախի և Մեծ Բրիտանիայի միջև կապերի ամրապնդմանը:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել Արցախի բոլոր բարեկամներին` նրանց դիրքորոշման, սկզբունքայնության, մարդասիրության և գործուն աջակցության համար, մաղթել հաջողություններ եւ ամենայն բարիք:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Հայ Առաքելական եկեղեցու Մեծ Բրիտանիայի թեմի առաջնորդ Հովակիմ եպիսկոպոս Մանուկյանը, պատգամավորներ, հասարակական և քաղաքական գործիչներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan impressed by meetings in Great Britain
On 9 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in a dinner party organized by the British Armenian Community and held at the London’s Goldsmiths’ Hall, according to the press service of President of Artsakh.
In his speech the President briefly presented the goals of the Artsakh delegation’s visit to Great Britain, summed up its results and answered the questions of the attendees.
According to Bako Sahakyan, meetings with the Armenian community and representatives of different structures of the United Kingdom were very impressive. The President expressed confidence that they would give a new impetus and quality to strengthening relations between Artsakh and Great Britain.
The Head of the State expressed gratitude to all the friends of Artsakh for their position, principle stand, humanity and active support, wishing them successes and all the best.
Primate of the British Diocese of the Armenian Apostolic Church Bishop Hovakim Manoukyan, parliamentarians, public and political figures, other high-ranking officials were present at the meeting.