Օրվա մամուլ 10:05 16/07/2015
«168 Ժամ»-ը գրել է. «2014 թվականի գույքի և եկամուտների հայտարարագրերի համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ-ում կա 14 դոլարային միլիոնատեր, որոնց դրամական միջոցների ընդհանուր ծավալը կազմում է շուրջ 223 մլն դոլար։ Ամենահարուստ պատգամավորը՝ հայտարարագրած դրամական միջոցների չափով, շարունակում է մնալ ԲՀԿ նախկին նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։ 2014 թվականի վերջի դրությամբ նա հայտարարագրել է 33.9 մլրդ դրամ, 30,37 մլն դոլար և 26,3 միլիոն եվրո։
Դրամական միջոցների ծավալով երկրորդ տեղում Սամվել Ալեքսանյանն է։ ՀՀԿ-ական այս պատգամավորը՝ կնոջ հետ միասին, հայտարարագրել է շուրջ 36 միլիոն դոլար։ Ամենահարուստ պատգամավորների եռյակը եզրափակում է Երևանի գարեջրի գործարանի սեփականատեր Հակոբ Հակոբյանը՝ 9,6 մլն դոլարով։
ՀՀ ԱԺ 131 պատգամավորներից 2014 թվականի գույքի և եկամուտների տարեկան հայտարարագրեր ներկայացրել են 127-ը։ Նրանց ընդհանուր դրամական միջոցների չափը կազմել է 62 միլիարդ դրամ, 66.3 միլիոն դոլար և 33.8 միլիոն եվրո»:

Daily press 11:19 16/07/2015
‘168 Hours’ paper says that the income and property declarations filed by MPs in 2014 show that there are 14 millionaires among Armenian parliament members, with their net worth totaling $223 million.
Gagik Tsarukyan continues to be the wealthiest MP. According to the declaration submitted in late 2014, he had 33.9bn drams, $30.37 million and 26.3 million euros.
Samvel Aleksanyan is in second position: he together with his wife had a net worth of $36 million. The owner of Yerevan Beer brewery Hakob Hakobyan who declared last year a net worth of $9.6 million is in third place.
127 out of the 131 deputies of the Armenian parliament filed annual income declarations in 2014. Their combined wealth is 62bn drams, $66.3 million, and 33.8 million euros.