Քաղաքական 15:16 20/07/2015
Սերժ Սարգսյան. Մեր երկրի առաջնահերթ շահերից է բխում Իրանի լիարժեք ներգրավվածությունը միջազգային գործընթացներում
«Մեր երկրի առաջնահերթ շահերից է բխում հարևան Իրանի Իսլամական Հանրապետության բնականոն զարգացումն ու լիարժեք ներգրավվածությունը միջազգային գործընթացներում»,- ՀՀ նախագահական նստավայրում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի հետ համատեղ ասուլիսում հայտարարեց Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Երկրի ղեկավարը նշեց, որ պարոն Տուսկի հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձել են այս օրերին համաշխարհային հանրության ուշադրության կենտրոնում գտնվող տարբեր իրադարձությունների և համոզմունք հայտնել, որ այդ իրադարձությունների բարեհաջող ընթացքը իր դրական դերակատարությունը կունենա ինչպես միջազգային, այնպես էլ տարածաշրջանային անվտանգության, կայունության և համագործակցության ամրապնդման գործում։
«Անշուշտ, մենք ցանկանում ենք, որպեսզի մեր դարավոր բարեկամ Հունաստանը օր առաջ կարողանա լուծել իր առջև ծառացած բարդագույն խնդիրը»,- ասաց նախագահ Սերժ Սարգսյանը:

Politics 19:17 20/07/2015
Serzh Sargsyan: Iran’s development and Tehran’s involvement in international processes stems from interests of Armenia
Neighboring Iran’s development and full involvement in international processes stems from priority interests of Armenia, President of Armenia Serzh Sargsyan said today during a Yerevan press conference with the President of the European Council Donald Tusk.
S. Sargsyan said that other pressing issues on the international agenda were also discussed at the meeting with D. Tusk.
“Of course, we want our centuries-old friend - Greece to resolve the problem it currently faces as soon as possible,” the Armenian president said.