Քաղաքական 15:16 20/07/2015
Սերժ Սարգսյան. Մեր երկրի առաջնահերթ շահերից է բխում Իրանի լիարժեք ներգրավվածությունը միջազգային գործընթացներում
«Մեր երկրի առաջնահերթ շահերից է բխում հարևան Իրանի Իսլամական Հանրապետության բնականոն զարգացումն ու լիարժեք ներգրավվածությունը միջազգային գործընթացներում»,- ՀՀ նախագահական նստավայրում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի հետ համատեղ ասուլիսում հայտարարեց Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Երկրի ղեկավարը նշեց, որ պարոն Տուսկի հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձել են այս օրերին համաշխարհային հանրության ուշադրության կենտրոնում գտնվող տարբեր իրադարձությունների և համոզմունք հայտնել, որ այդ իրադարձությունների բարեհաջող ընթացքը իր դրական դերակատարությունը կունենա ինչպես միջազգային, այնպես էլ տարածաշրջանային անվտանգության, կայունության և համագործակցության ամրապնդման գործում։
«Անշուշտ, մենք ցանկանում ենք, որպեսզի մեր դարավոր բարեկամ Հունաստանը օր առաջ կարողանա լուծել իր առջև ծառացած բարդագույն խնդիրը»,- ասաց նախագահ Սերժ Սարգսյանը:

Серж Саргсян: Развитие Ирана и вовлеченность Тегерана в международные процессы – в интересах Армении
Естественное развитие соседнего Ирана и полноценная вовлеченность Исламской Республики в международные процессы исходит из первоочередных интересов Армении. Об этом заявил сегодня президент РА Серж Саргсян в ходе совместной пресс-конференции с председателем Европейского совета Дональдом Туском в Ереване.
По словам главы государства, в ходе встречи с Д. Туском обсуждались также другие актуальные вопросы международной повестки.
«Безусловно, мы желаем, чтобы наш многовековой друг в лице Греции скорее разрешил стоящую возникшую сложнейшую проблему», – сказал президент РА.