ՀՀ-ն պատրաստակամ է ակտիվացնել առևտրատնտեսական հարաբերությունները Նիդերլանդների հետ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս Հորբախին (նստավայրը՝ Թբիլիսի), ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանը պատրաստակամ է առավել ակտիվացնել քաղաքական, առևտրատնտեսական հարաբերությունները և համագործակցությունը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Դեսպան Հորբախը նշել է, որ իր համար մեծ պատիվ էր Հայաստանում պաշտոնավարելը: Ընդգծելով, որ Նիդերլանդների Թագավորությունը կարևորում է Հայաստանի հետ փոխգործակցության խորացումը, Հանս Հորբախը համոզմունք է հայտնել, որ երկու երկրների միջև կապերը կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել:
Հանդիպմանը զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության ակտիվացման, Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների խորացման շուրջ:

Economy 22:21 07/08/2015
Prime Minister of Armenia Hovik Abrahamyan met today with the outgoing Dutch Ambassador to Armenia Hans Horbach, the press office of Armenian government reported.
H. Abrahamyan said Armenia is prepared to intensify political, trade and economic ties and cooperation in all the spheres of mutual interest.
Ambassador Horbach said he considered it a great honor to work in Armenia. Noting that the Netherlands attaches importance to deepening further cooperation with Armenia, the ambassador expressed confidence that relations between the two countries will continue to develop and strengthen.
The interlocutors exchanged opinions regarding the promotion of bilateral and multilateral cooperation between Armenia and the Netherlands and the deepening of Armenia-EU relations.