Իրավունք 11:16 07/08/2015
«Վեցերորդ զգայարան» հաղորդման էքստրասենս Անի Մաջնունյանի սպանության փաստով հարուցված քրեական գործով մի երիտասարդ է ձերբակալվել: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը:
Կոմիտեի ներկայացուցիչն ասաց, որ այս պահին այլ տեղեկություններ հրապարակել չի կարող:
Հիշեցնենք,  որ Մաջնունյանի սպանության փաստով քրգործ է հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 104 -րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի հատկանիշներով:
Օրենսգրքի այդ կետը սահմանում է. «Սպանություն, որը կատարվել էշահադիտական դրդումներով, պատվերով, ինչպես նաև զուգորդված՝ շորթմամբ, ավազակությամբ կամ բանդիտիզմով»: Պատժվում է ազատազրկմամբ՝ տասներկուսից քսան տարի ժամկետով, կամ ցմահ ազատազրկմամբ:
Դիակի զննությամբ հայտնաբերվել է դանակի շեղբ՝ մարմնի մեջ։ Դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ տան իրերն ամբողջությամբ եղել են տակնուվրա արված, կահույքի դարակները՝ հանված, հագուստները՝ թափթփված։

Право 12:22 07/08/2015
По делу об убийстве в Ереване известного экстрасенса, участницы популярной телепередачи «Шестое чувство» Ани Маджнунян задержан молодой человек. Об этом сообщила Panorama.am советник главы Следственного комитета Армении Сона Трузян.
Отметим, Ани Маджнунян была найдена убитой в своей квартире в ереванском районе Ачапняк в среду, 5 августа. Тело женщины (1960 г. р.) с множественными ножевыми ранениями было обнаружено на полу в спальне. В доме все было перевернуто вверх дном.
По факту убийства Ани Маджнунян возбуждено уголовное дело по признакам п.8 ч.2 ст.104 УК РА («Убийство из корыстных побуждений, заказное, а также сопряженное с вымогательством, разбоем или бандитизмом»).