Իրավունք 11:16 07/08/2015
«Վեցերորդ զգայարան» հաղորդման էքստրասենս Անի Մաջնունյանի սպանության փաստով հարուցված քրեական գործով մի երիտասարդ է ձերբակալվել: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը:
Կոմիտեի ներկայացուցիչն ասաց, որ այս պահին այլ տեղեկություններ հրապարակել չի կարող:
Հիշեցնենք,  որ Մաջնունյանի սպանության փաստով քրգործ է հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 104 -րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի հատկանիշներով:
Օրենսգրքի այդ կետը սահմանում է. «Սպանություն, որը կատարվել էշահադիտական դրդումներով, պատվերով, ինչպես նաև զուգորդված՝ շորթմամբ, ավազակությամբ կամ բանդիտիզմով»: Պատժվում է ազատազրկմամբ՝ տասներկուսից քսան տարի ժամկետով, կամ ցմահ ազատազրկմամբ:
Դիակի զննությամբ հայտնաբերվել է դանակի շեղբ՝ մարմնի մեջ։ Դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ տան իրերն ամբողջությամբ եղել են տակնուվրա արված, կահույքի դարակները՝ հանված, հագուստները՝ թափթփված։

A young man has been detained in connection with the murder of famous psychic medium Ani Majnunyan who participated in ‘Sixth Sense’ popular TV program, Sona Truzyan, advisor to the head of Armenia’s Investigative Committee, told Panorama.am.
As was reported, on Wednesday, July 5, 55-year-old Ani Majnunyan was found murdered in her apartment with multiple stab wounds. She was found lying on the floor in the bedroom of her apartment in Ajapniak district of Yerevan. Everything in the home was turned upside down.
A criminal case was opened under the Criminal Code’s Article 104 part 2 point 8 – a contract murder from mercenary motives, combined with extortion, robbery or banditry.