Հասարակություն 10:54 10/08/2015
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ օգոստոսի 8-ին և 9-ին, բացի խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ 60 և 82 մմ-անոց ականանետերից արձակել է 165 արկ:
Ընդհանուր առմամբ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 400 անգամ, որի ընթացքում արձակել է շուրջ 7500 կրակոց: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և պատասխան գործողություններով ճնշել հակառակորդի ակտիվությունը:

Общество 12:41 10/08/2015
В минувшие выходные ВС Азербайджана из стрелкового и артиллерийского оружия разного калибра продолжали интенсивно нарушать режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, 8 и 9 августа, помимо крупнокалиберного стрелкового оружия, ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций 165 выстрелов из 60- и 82-миллиметровых минометов.
За указанный период режим прекращения огня противником был нарушен свыше 400 раз, передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций порядка 7500 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР с уверенностью выполнили поставленную перед ними боевую задачу и ответными мерами подавили активность противника.