Հասարակություն 10:54 10/08/2015
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ օգոստոսի 8-ին և 9-ին, բացի խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ 60 և 82 մմ-անոց ականանետերից արձակել է 165 արկ:
Ընդհանուր առմամբ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 400 անգամ, որի ընթացքում արձակել է շուրջ 7500 կրակոց: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և պատասխան գործողություններով ճնշել հակառակորդի ակտիվությունը:

Society 12:05 10/08/2015
Over the weekend the Azerbaijani side continued to intensively violate the ceasefire on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan by using small arms and artillery weapons.
The press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic said that in addition to using large-caliber guns on August 8-9, Azerbaijani troops fired 165 shells from 60 mm and 82 mm mortars at Armenian frontline positions.
Azerbaijan violated the ceasefire over 400 times in the indicated period, with about 7.500 shots being fired. The frontline units of NKR Defense Army confidently performed their military tasks and suppressed the enemy’s activity by response actions.