Սանկտ-Պետերբուրգի «Իմպերիալ» շապիտո–կրկեսի հյուրախաղերով Հայաստանում կլինի
Օգոստոսի 29-ից հոկտեմբերի 4-ը, Երևանում հյուրախաղերով հանդես կգա Սանկտ-Պետերբուրգի «Իմպերիալ» շապիտո–կրկեսը:
Կրկեսի հայաստանյան հյուրախաղերը նվիրված են Լեոնիդ Ենգիբարյանի ծննդյան 80-ամյակին: Այս մասին տեղեկանում ենք մշակույթի նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«Իմպերիալ» շապիտո–կրկեսը մայրաքաղաքում հանդես կգա հագեցած ծրագրով՝ կրկեսային բոլոր ժանրերի արտիստների մասնակցությամբ, կենդանի երաժշտությամբ, պարային ներկայացումով և լուսա-ձայնային տեխնիկայով: Հյուրախաղերի համար Հայաստան կտեղափոխվեն վարժեցված կենդանիներ, այդ թվում` առյուծներ, կապիկներ, ուղտեր, ձիեր, պոնիներ և այլն:
Կրկեսային ծրագիրը իրականացվում է ՀՀ մշակույթի նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի և Երևանում՝ «Գիտություն և մշակույթ» ռուսական կենտրոնի աջակցությամբ:

Общество 20:02 11/08/2015
С 29 августа по 4 октября в Ереване пройдут гастроли известного цирка-шапито «Империал» из Санкт Петербурга. Об этом сообщает пресс-служба министерства культуры Армении.
Согласно информации, гастроли приурочены к 80-летию народного артиста Армении, мима, клоуна Леонида Енгибарова.
«Империал» выступит в Ереване с насыщенной программой: зрителей ждут интересные аттракционы с дрессированными львами, обезьянами и другими животными.
Ереванские гастроли состоятся при поддержке министерства культуры Армении, мэрии города Ереван и Российского центра науки и культуры в Ереване.