Սանկտ-Պետերբուրգի «Իմպերիալ» շապիտո–կրկեսի հյուրախաղերով Հայաստանում կլինի
Օգոստոսի 29-ից հոկտեմբերի 4-ը, Երևանում հյուրախաղերով հանդես կգա Սանկտ-Պետերբուրգի «Իմպերիալ» շապիտո–կրկեսը:
Կրկեսի հայաստանյան հյուրախաղերը նվիրված են Լեոնիդ Ենգիբարյանի ծննդյան 80-ամյակին: Այս մասին տեղեկանում ենք մշակույթի նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«Իմպերիալ» շապիտո–կրկեսը մայրաքաղաքում հանդես կգա հագեցած ծրագրով՝ կրկեսային բոլոր ժանրերի արտիստների մասնակցությամբ, կենդանի երաժշտությամբ, պարային ներկայացումով և լուսա-ձայնային տեխնիկայով: Հյուրախաղերի համար Հայաստան կտեղափոխվեն վարժեցված կենդանիներ, այդ թվում` առյուծներ, կապիկներ, ուղտեր, ձիեր, պոնիներ և այլն:
Կրկեսային ծրագիրը իրականացվում է ՀՀ մշակույթի նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի և Երևանում՝ «Գիտություն և մշակույթ» ռուսական կենտրոնի աջակցությամբ:

Society 19:31 11/08/2015
“Imperial” traveling circus of Saint Petersburg, Russia, will be giving performances in Yerevan from August 29 to October 4.
The Armenian tour of Imperial circus is dedicated to the 80th birthday of Leonid Yengibaryan, according to the press service of Culture Ministry.
The circus will present a fascinating program composed of various kinds of performances, accompanied by dancing and special sound and lighting effects. The program will also include performances of tamed lions, monkeys, camels, horses, ponies and other animals.
The circus program is implemented with the assistance of Armenian Culture Ministry, Yerevan Municipality, and ‘Science and Culture’ Russian Center in Yerevan.