Վարչապետը «Բոինգ»-ի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ավիացիայի ոլորտի ներկայիս վիճակը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է «Բոինգ» ընկերության ներկայացուցիչներ Մհեր Պապյանին և Մաքս Նիլովին:
Հանդիպմանն արծարծվել են Հայաստանի ավիացիայի ոլորտի ներկայիս վիճակին և զարգացման հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցեր: «Բոինգ» ընկերության ներկայացուցիչները, մասնավորապես, ներկայացրել են մեր երկրի ավիացիայի շուկայի գնահատման և ընդհանուր զարգացումների վերաբերյալ կատարած ուսումնասիրության արդյունքները: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նրանք նշել են, որ ՀՀ կառավարության կողմից «բաց երկնքի» քաղաքականության որդեգրումը դրական ազդեցություն է ունեցել շուկայի զարգացման վրա, և ներկայումս բիզնես միջավայրը նպաստավոր է ոլորտում առաջընթացը խթանելու համար:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի ավիացիայի բնագավառի բարեփոխմանն ուղղված մի շարք առաջարկություններ, որոնք վերաբերում էին շուկայի մրցունակության բարձրացմանը, ավիատոմսերի գնային քաղաքականությանը, թռիչքների ժամկետներին և այլ հարցերի:

Экономика 18:25 12/08/2015
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня, 12 августа, принял представителей компании «Боинг» Мгера Папяна и Макса Нилова. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся нынешнего состояния и перспектив развития авиационной сферы Армении. Представители компании «Боинг», в частности, представили результаты изучения, выполненного в части оценки и общего развития авиационного рынка Армении.
Они отметили, что проведение правительством РА политики «Открытого неба» оказало положительное воздействие на развитие рынка, и в настоящее время бизнес-среда способствует стимулированию развития сферы.
Стороны обсудили ряд предложений, направленных на реформирование сферы авиации Армении, которые относились к повышению конкурентоспособности рынка, основанию местных компаний-авиаперевозчиков, ценовой политике в части авиабилетов, срокам полетов и к другим вопросам.
Премьер Абраамян поблагодарил представителей компании «Боинг» за результативное сотрудничество и консультации, указал на важность продолжения сотрудничества.