Չինաստանի իշխանությունները «սև ցուցակ» են գցել 120 երգ
Չինաստանի մշակույթի նախարարությունը արգելված երգերի «սև ցուցակ» է կազմել, որի մեջ մտել է 120 երգ, որոնք ներառում են «անպարկեշտ խոսքեր, բռնության քարոզում կամ անբարո պահվածք»: Այս մասին գրում են չինական լրատվամիջոցները:
Չինական կայքերի ադմինիստրատորները արգելել են դրանց տարածումը համացանցում:
Արգելված երգերն առանձնանում են «խնդրահայուց բովանդակությամբ», որոնք համացանցում խախտում են մշակութային բովանդակության վերաբերյալ: Ըստ «Սինհուա» գործակալության ցուցակի մեջ են հայտնվել «Beijing Hooligans», «Don't Want to Go to School», «Suicide Diary» ձայնագրություններն, ինչպես նաև թայվանցի կատարողների Stanley Huang-ի և Chang Csun Yuk-ի երգերը:
Արգելված երգերի թվում են «Ես չեմ ուզում դպրոց գնալ», «Ես սիրում եմ թայվանցի աղջիկներին» և «Fart» երգերը, որտեղ կան նման տողեր. «Որոշ մարդիկ ոչինչ չեն անում և պարզապես ծխեցնում են երկինքը…»:
Ըստ այդ երկրի մշակույթի նախարարության ոչ կազմակերպությունները, ոչ էլ ֆիզիկական անձինք իրավունք չունեն տեղադրել այդ երգերը համացանցում, իսկ տեղադրելու դեպքում խիստ պատիժ է սպառնում նրանց:
Չինացի օգտատերերն այս նորությանն արձագանքել են հեգնանքով՝ ենթադրելով, որ մարդիկ կսկսեն ներբեռնել արգելված երգերը՝ հետաքրքրությունից ելնելով:

China's Ministry of Culture has blacklisted 120 songs that it believes "trumpeted obscenity, violence, crime or harmed social morality", and ordered website administrators to take them off their sites, according to The Hollywood Reporter.
With titles like Beijing Hooligans, Don't Want to Go to School and Suicide Diary, the banned songs had "severely problematic content" and violated cultural management regulations, the Xinhua news agency reported.
Included in the list of blacklisted songs was Taiwanese singer Chang Csun-yuk's song Fart, which includes the line "There are some people in the world who like farting while doing nothing," and I Love Taiwanese Girls, in which he sings that he will take them to a gynecologist if they get pregnant and urges them to take off their clothes, the South China Morning Post reported.
The culture ministry said no work unit or individual was allowed to stream these songs, and anyone doing so would face unspecified "severe punishment".