Հովհաննես Մանուկյանի պաշտոնանկությունից հետո Արթուր Օսիկյանն ակտիվացել է. «Ժողովուրդ»
ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության պետ Արթուր Օսիկյանը վերջին շրջանում բավական ակտիվ քարոզչություն է ծավալում։ «Ժողովուրդ»-ը արձանագրել է, որ այն բանից հետո, երբ ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը հուլիսի 14-ին պաշտոնանկ արվեց, ՔԿՀ պետը սկսեց աննկատ ակտիվացնել իր գործունեության լուսաբանումը։
«Ինչպես հայտնի է՝ Արթուր Օսիկյանը համարվում է արդարադատության նախարարի թափուր պաշտոնի հիմնական հավակնորդներից մեկը։ Ուստի նման պայմաններում ամենևին էլ չի կարող պատահական լինել այն փաստը, որ պաշտոնական լրահոսում ամենօրյա պարբերականությամբ սկսել են տեղ գտնել Օսիկյանի այցերի և խորհրդակցությունների մասին լուրերը։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, Սերժ Սարգսյանը դեռ չի կողմնորոշվել նոր նախարարի թեկնածուի հարցում, և այդ խնդիրը լուծվելու է նրա արձակուրդից վերադառնալուց հետո»,-գրել է թերթը։

Пресса дня 11:06 12/08/2015
Начальник Уголовно-исполнительного управления Минюста РА Артур Осикян развернул в последнее время активную пропаганду, пишет газета «Жоховурд». Как отмечает издание, после того как 14 июля был отстранен от должности министр юстиции Ованнес Манукян, начальник УИУ начал незаметно активизировать освещение своей деятельности.
«Как известно, Артур Осикян считается одним из основных претендентов на вакантную должность министра. Посему в подобных условиях вовсе не может быть случайным тот факт, что в официальных новостях с ежедневной периодичностью появляется информация о визитах и совещаниях Осикяна», - отмечает газета.
По сведениям издания, президент Серж Саргсян еще не определился в вопросе кандидатуры нового министра, и этот вопрос будет решен после его возвращения из отпуска.