ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, դրա ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 18000 կրակոց:
ՊԲ առաջպահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Society 18:00 15/08/2015
On August 9-15 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 1000 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to data of Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic.
Azerbaijani troops fired over 18,000 shots at Armenian positions in the indicated period from guns of various calibers as well as 60 mm and 82 mm mortars and RPG-7 and AGS-17 grenade launchers, according to Defense Ministry of NKR.
The enemy’ activity was suppressed as a result of prompt actions taken by frontline units of NKR Defense Arm