ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, դրա ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 18000 կրակոց:
ՊԲ առաջպահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Общество 15:36 15/08/2015
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в период с 9 по 15 августа, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 1000 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также 60- и 82-миллиметровых минометов и гранатометов типа РПГ-7, АГС-17 произвели в направлении армянских позиций свыше 18000 выстрелов.
Отмечается также, что в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных мер активность противника была подавлена.