Արփինե Հովհաննիսյանի՝ նախարար նշանակվելու հեռանկարը գրեթե զրոյական է դարձել. «Ժողովուրդ»
Իշխանական կուլիսներում շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արփինե Հովհաննիսյանի՝ արդարադատության նախարար նշանակվելու հեռանկարն այս պահին գրեթե զրոյական է դարձել։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մերձավորները նրան հորդորել են ձեռնպահ մնալ Հովհաննիսյանին այս պաշտոնում առաջարկելուց։ Այդ նշանակման «դեմ» արտահայտվողներն իրենց տեսակետը հիմնավորել են այն հանգամանքով, որ առանց այդ էլ Հովհաննիսյանի՝ ԱԺ նախագահի խորհրդականից պատգամավոր դառնալու հանգամանքը բազմաթիվ խոսակցությունների և քննարկումների առարկա է դարձել։ Ուստի, եթե նա նշանակվի արդարադատության նախարար, ապա այդ հանգամանքը նորանոր լուրերի և քննարկումների առիթ կարող է դառնալ։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, Հովիկ Աբրահամյանն ի վերջո համաձայնել է «դեմ տեսակետների» հետ և որոշել արդարադատության նախարարի պաշտոնի համար Սերժ Սարգսյանին չառաջարկել Արփինե Հովհաննիսյանի թեկնածությունը։

Пресса дня 11:48 19/08/2015
Согласно муссируемым в кулуарах власти разговорам, перспективы назначение члена парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Арпине Ованнисян министром юстиции на данный момент стали практически нулевыми. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«По сведениям издания, близкие премьер-министра Армении Овика Абраамяна призвали его воздержаться от предложения кандидатуры Арпине Ованнисян на эту должность. Выступающие против этого назначения обосновали свою позицию тем, что тот факт, что Арпине Ованнисян с советника спикера парламента стала депутатом, и без того является предметом многочисленных обсуждений и разговоров», - отмечает издание.
Как отмечает газета со ссылкой на свои источники, Овик Абраамян в конце концов согласился с мнениями «оппонентов» и решил не предлагать кандидатуру Арпине Ованнисян на пост министра юстиции.