Հասարակություն 20:20 20/08/2015
Հանրապետության տարածքում` օգոստոսի 21-22-ին առավելապես հյուսիսային շրջաններում, 23-25-ին շրջանների մեծ մասում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Քամին՝ հյուսիսարևելյան 2-5 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 21-25-ին կնվազի 8-10 աստիճանով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՏԿԱԻՆ պաշտոնական կայքից:
Երևան քաղաքում՝ օգոստոսի 21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 22-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է, 23-25-ին երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:

Погода в Армении: синоптики прогнозируют понижение температуры воздуха на 8-10 градусов
В период с 21 по 22 августа в северных районах Армении, 23-25 августа в большинстве регионов страны в вечерние часы и в первой половине ночи ожидаются кратковременные дожди и грозы.
Как сообщает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МТУЧС РА, ветер будет юго-западный, 2-5 м/с. Во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.
Температура воздуха 21-25 августа понизится на 8-10 градусов.
В Ереване 21 августа прогнозируется погода без осадков. 22 августа в вечерние часы возможны грозы, вероятность дождя невелика. А 23 августа в вечерние часы и в первой половине ночи прогнозируется кратковременный дождь с грозой.