Օրվա մամուլ 10:37 26/08/2015
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկացմամբ, Վանաձորի «Քիմպրոմ»-ի աշխատակիցները 8 ամսվա չվճարված աշխատավարձի պահանջով երեկ կրկին Լոռու մարզպետարանի շենքի մոտ էին: Նրանք ասել են, որ իրենց պահանջն ուղղում են ոչ միայն մարզպետին, այլև հանրապետության նախագահին, վարչապետին, էկոնոմիկայի և բնական պաշարների նախարարին, որ հարցը ուշադրության կենտրոնում պահեն:
Լոռու մարզպետ Արթուր Նալբանդյանը հուլիսին «Քիմպրոմի»-ի աշխատակիցների հետ հանդիպման ժամանակ խոստացել էր, որ նաիրիտցիների հարցը լուծվելուց հետո Կառավարությունը կանդրադառնա նաև իրենց խնդիրներին: Ցուցարարներն ասել են, որ թեև նաիրիտցիների խնդիրը լուծվել է, բայց իրենց հարցում տեղաշարժ չկա:
Մարզպետարանից ցուցարարներին փոխանցել են, որ մարզպետն արձակուրդում է, իսկ պատասխանատու մյուս անձինք ևս բացակայում են: Նրանց խնդրել են վերադառնալ երկու օրից:

Daily press 11:21 26/08/2015
Workers of Kimprom enterprise in the city of Vanadzor of Armenia’s Lori province gathered yesterday outside the regional administration building to demand their back wages for 8 months, ‘Zhoghovurd’ paper says.
Lori governor Arthur Nalbandyan promised at a meeting with Kimprom’s staff in July that the government would address their problem after paying back wages of Nairit plant. Demonstrators say that Nairit workers’ problem has been solved, but there is still no progress in their issue.
Officials of the regional administration told Kimprom employees that the governor is on vacation and that they should return in two days.