Քաղաքական 15:57 03/09/2015
Հայկական Զինված ուժերը լիովին վերահսկում են, ի վիճակի են պատասխանել հակառակորդի ոտնձգություններին: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք ժամանակը չէ դիմել ՀԱՊԿ-ի միջամտությանը՝ հաշվի առնելով վերջին օրերին սահմանին տիրող լարված իրավիճակը:
Նա նաև իր խոսքում նշեց. «Այս հարցը քաղաքական հարթության մեջ ունի համապատասխան ընթացակարգ, որոշվում է գերագույն գլխավոր հրամանատարի կողմից համապատասխան խորհրդի նիստով: Այս պահին դրա անհրաժեշտությունը չենք տեսնում»:
Ըստ Ա. Հովհաննիսյանի, մարտական գործողություններն այս կամ այն կերպ պարբերական լարվածությամբ ընթանում են, լայնածավալ գործողությունների մասին վաղ է խոսել:
«Բացառել հնարավոր չէ, բայց լայնածավալ մարտական գործողությունների հստակ նախանշաններ չկան »,- ընդգծեց Ա. Հովհաննիսյանը:

Политика 16:45 03/09/2015
ВС Армении полностью контролируют ситуацию, в состоянии ответить на посягательства противника. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян в ответ на вопрос, не пора ли обратиться в ОДКБ, учитывая сложившуюся в последние дни напряженную ситуацию на границе и действия ВС Азербайджана.
«На данный момент в этом нет необходимости», – подчеркнул А. Ованнисян, отметив, что боевые действия так или иначе имеют место, но о широкомасштабных действиях говорить пока рано.
«Исключать что-либо невозможно, но на данный момент четких признаков широкомасштабных боевых действий нет», – заявил пресс-секретарь министра обороны Армении.
Николай Бордюжа: Армения получит помощь от ОДКБ в случае негативного развития ситуации на ее территории