Քաղաքական 15:57 03/09/2015
Հայկական Զինված ուժերը լիովին վերահսկում են, ի վիճակի են պատասխանել հակառակորդի ոտնձգություններին: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք ժամանակը չէ դիմել ՀԱՊԿ-ի միջամտությանը՝ հաշվի առնելով վերջին օրերին սահմանին տիրող լարված իրավիճակը:
Նա նաև իր խոսքում նշեց. «Այս հարցը քաղաքական հարթության մեջ ունի համապատասխան ընթացակարգ, որոշվում է գերագույն գլխավոր հրամանատարի կողմից համապատասխան խորհրդի նիստով: Այս պահին դրա անհրաժեշտությունը չենք տեսնում»:
Ըստ Ա. Հովհաննիսյանի, մարտական գործողություններն այս կամ այն կերպ պարբերական լարվածությամբ ընթանում են, լայնածավալ գործողությունների մասին վաղ է խոսել:
«Բացառել հնարավոր չէ, բայց լայնածավալ մարտական գործողությունների հստակ նախանշաններ չկան »,- ընդգծեց Ա. Հովհաննիսյանը:

Politics 18:10 03/09/2015
The Armenian armed forces are in full control of the situation and able to respond to attacks of the enemy, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told reporters at a press conference today when asked if the time has not come to appeal to Collective Security Treaty Organization, given the tense situation on the border in recent days and Azerbaijani troops’ actions.
“There is no such need at the moment,” Hovhannisyan said noting that in any case, military actions are taking place, but it is still early to speak about large-scale hostilities.
“We cannot rule anything, but there are currently no indications of large-scale hostilities,” the ministry spokesman said.