Հասարակություն 10:20 05/09/2015
Անցած գիշեր և այսօր առավոտյան ադրբեջանական կողմը կրկին խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներ ու ականանետեր: Այս մասին հայտնում են ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Անկանոն բնույթի կրակահերթեր են արձակվել ՀՀ Տավուշի մարզի սահմանային դիրքերի ու սահմանամերձ բնակավայրերի ուղղությամբ: Նախորդ օրերի համեմատությամբ` հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների պարբերականությունը նվազել է:
ՀՀ զինված ուժերի առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու և կրակակետերը լռեցնելու նպատակով:
ՀՀ զինված ուժերը վստահորեն վերահսկում են իրենց պահպանության ներքո գտնվող դիրքերը և սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով:

Регион 12:12 05/09/2015
Минувшей ночью и утром 5 сентября азербайджанская сторона вновь нарушила режим прекращения огня на различных участках армяно-азербайджанской государственной границы, используя стрелковое и снайперское оружие разного калибра, минометы. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны РА.
Беспорядочная стрельба велась в направлении армянских позиций и приграничных населенных пунктов Тавушской области Армении.
По сравнению с предыдущими днями, периодичность нарушений режима прекращения огня снизилась.
Передовые подразделения ВС Армении в основном соблюдали режим прекращения огня и прибегали к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости – с целью подавить активность противника.