Վկան բացառիկ մանրամասներ է պատմել էքստրասենս Անի Մաջնունյանի սպանությունից. «Հրապարակ»
Էքստրասենս Անի Մաջնունյանի սպանության մեջ մեղադրվող Մուշեղ Մխիթարյանի հետ նրա տուն այցելած, գործով միակ և կարևորագույն վկա Աննան դեպքից մոտ մեկ ամիս անց որոշել է խախտել լռությունը: Այդ օրը տեղի ունեցածի մասին նա մանրամասներ է պատմել «Հրապարակ»-ին:
-Աննա, Դուք Մուշեղին ինչքա՞ն ժամանակ եք ճանաչել, ի՞նչ հարաբերություններ ունեիք նրա հետ, դեպքի օրն ինչպե՞ս և ինչո՞ւ գնացիք Անիի տուն:
-Ես նրան ճանաչել եմ գրեթե 5 տարի, մենք նույն վայրում ենք սովորել, նա կորավ մի որոշ ժամանակով և մեկ տարի անց արդեն հայտնվեց նոր կերպարով՝ որպես 31-ամյա Մխիթար Մոս-Մուշեղյան: Սկզբում նա ինձ շատ լավ էր վերաբերվում, աշխատանք առաջարկեց, ասաց, որ կխաղամ մեծ բեմերում: Որոշ ժամանակ անց ուզում էի դուրս գալ իր թատրոնից, սկսեց ինձ սպառնալ և շանտաժի ենթարկել, և ես իր մոտ առանց վարձատրության աշխատում էի: Նա հոգեկան շեղումներ ուներ, ինձ նստեցնում էի իր առջև և խելագարի պես սկսում էր խոսել, կարծես ինքն իր հետ խոսեր: Ինձ թվում է, որ նա տառապում էր անձի երկվությամբ:
Իր մասին նա ոչ ոքի չէր պատմում, միայն ինձ, և սպառնալով ստիպում էր իրեն լսել, բերանս էլ՝ փակ պահել: Դեպքից առաջ նա ինձ հետապնդում էր, զանգում էր մայրիկիս, խնդրում էր ընկերներին, որ զանգեին ինձ, քանի որ ես իր զանգերին չէի պատասխանում: Ես անգամ շատ ժամանակ տանը չէի մնում, որ նա ինձ չգտնի: Իսկ այդ անիծյալ օրը ես տանը մնացի, և նա ինձ բռնացրեց ու տնից դուրս հանեց, ասաց իր մտադրությունների մասին, ասաց, որ պետք է իր հետ գնամ: Ես կտրականապես հրաժարվեցի, նա ասաց, որ հակառակ դեպքում մեր տուն կգա և նույնն ընտանիքիս հետ կանի, և այդպես տարավ իր հետ:
Երբ հասանք Անիի շենքի մոտ, ես գիտակցեցի պահի լրջությունը, հրաժարվեցի իր հետ բարձրանալ, նա սկսեց ինձ քաշքշել, սպառնաց և ասաց, որ բակում իրեն սպասեմ: Ես մտածեցի, որ նա, այնուամենայնիվ, չի գնա այդ քայլին: Սարսափած նստել էի բակում, ընթացքում նա ինձ զանգեց, ասաց, որ բարձրանամ շենքի 9-րդ հարկ, որ նա արդեն դուրս է գալու:

Пресса дня 11:24 10/09/2015
Единственный свидетель по делу об убийстве экстрасенса Ани Маджнунян, Анна, которая вместе с обвиняемым была в квартире, решила нарушить молчание. В интервью газете «Грапарак» Анна отметила, что знакома с обвиняемым Мушегом Мхитаряном около 5 лет.
«Вначале он очень хорошо ко мне относился, сказал, что я буду играть на большой сцене. Через некоторое время я захотела покинуть театр, он мне начал угрожать и шантажировать, и я работала у него бесплатно. Он сажал меня перед собой и как сумасшедший говорил, как будто сам с собой. Мне казалось, он страдал раздвоением личности. О себе никому не рассказывал, только мне и угрожал, заставлял слушать и молчать», - сказала Анна.
«До случившегося он преследовал меня, звонил моей матери, просил друзей, чтобы позвонили мне, потому что я не отвечала на его звонки. Даже приходилось не ночевать дома, чтобы он не мог меня найти. А в тот день я осталось дома, и он смог меня найти, сказал о своем намерении, сказал, что я должна пойти с ним. Я категорически отказалась, он сказал, что в противном случае придет к нам домой и сделает то же с моей семьей, так заставил пойти с ним. Когда мы подошли к дому Ани, я осознала серьезность момента, отказалась подняться с ним, он начал угрожать. Я подумала, что он не пойдет на этот шаг. В ужасе я сидела во дворе, он позвонил, сказал, чтобы я поднялась на 9 этаж, что он выходит», - отметила она.