Քաղաքական 10:35 14/09/2015
Սեպտեմբերի 13-ին Շիրակի մարզի Մարալիկ քաղաքում տեղի ունեցած քաղաքապետի ընտրություններում ընտրվել է գործող քաղաքապետ, Հանրապետական կուսակցության անդամ Արտակ Գևորգյանը: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, նա ստացել է 1965 ձայն:
Նրա հետ միասին քաղաքապետի պաշտոնի համար պայքարում էր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արտակ Ավդալյանը. Վերջինն ստացել է 1110 ձայն:
Նշենք, որ սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի 22 համայնքներում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ են կայացել: Դրանցից 15-ում ընտրվելու էր համայնքի ղեկավար, իսկ 8-ում` համայնքի ավագանի:
Մարզերը, որոնցում կայացել են ՏԻՄ ընտրություններ, Արագածոտն էր, Գեղարքունիքը, Լոռին, Կոտայքը, Շիրակը, Սյունիքը, Վայոց Ձորը և Տավուշը:

Politics 11:54 14/09/2015
The incumbent mayor Artak Gevorgyan won mayoral election held on September 13 in the city of Maralik, Armenia’s Shirak province.  Panorama.am learned from Central Election Commission of Armenia that 1,965 voters voted for him.
Another candidate for Maralik mayor, member of Prosperous Armenia Party (PAP) Artak Avdalyan received 1,110 votes.
Local government elections were held on Sunday, September 13, in 22 communities of Armenia’s Aragatsotn, Gegharkunik, Lori, Kotayk, Shirak,  Syunik, Vayots Dzor, and Tavush provinces. Mayoral elections took place in 15 communities, and councils of elders were elected in 8 others.