Քաղաքական 10:35 14/09/2015
Սեպտեմբերի 13-ին Շիրակի մարզի Մարալիկ քաղաքում տեղի ունեցած քաղաքապետի ընտրություններում ընտրվել է գործող քաղաքապետ, Հանրապետական կուսակցության անդամ Արտակ Գևորգյանը: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, նա ստացել է 1965 ձայն:
Նրա հետ միասին քաղաքապետի պաշտոնի համար պայքարում էր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արտակ Ավդալյանը. Վերջինն ստացել է 1110 ձայն:
Նշենք, որ սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի 22 համայնքներում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ են կայացել: Դրանցից 15-ում ընտրվելու էր համայնքի ղեկավար, իսկ 8-ում` համայնքի ավագանի:
Մարզերը, որոնցում կայացել են ՏԻՄ ընտրություններ, Արագածոտն էր, Գեղարքունիքը, Լոռին, Կոտայքը, Շիրակը, Սյունիքը, Վայոց Ձորը և Տավուշը:

Политика 10:46 14/09/2015
На состоявшихся 13 сентября в городе Маралик Ширакской области Армении выборах мэра победу одержал действующий глава города Артак Геворкян. Как сообщили Panorama.am в Центральной избирательной комиссии РА, его кандидатуру поддержали 1965 избирателей.
За пост мэра Маралика боролся также член партии «Процветающая Армения» Артак Авдалян, который получил 1110 голосов избирателей.
Отметим, в воскресенье, 13 сентября, в 22 общинах Арагацотнской, Гегаркуникской, Лорийской, Котайкской, Ширакской, Сюникской, Вайоцдзорской и Тавушской областей Армении состоялись выборы в органы местного самоуправления. В частности, накануне состоялись выборы глав 15 общин, в 8 общинах были проведены выборы в советы старейшин.