Քաղաքական 09:12 14/09/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 14-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Տաջիկստանի Հանրապետություն՝ մասնակցելու Դուշանբեում կայանալիք Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանին, որտեղ, ի թիվս այլ հարցերի, նախատեսվում է քննարկել Մոսկվայում 2014թ. դեկտեմբերին կայացած նախորդ նստաշրջանի որոշումների կատարման ընթացքը, նախանշել Կազմակերպության առաջիկա տարվա ծրագրերը:
Անդրադարձ կլինի նաև ՀԱՊԿ շրջանակում փոխգործակցության հիմնական ուղղություններով կատարված աշխատանքներին: Դուշանբեի նստաշրջանում Հայաստանի Հանրապետությունը ՀԱՊԿ-ում կստանձնի նախագահությունը:

Politics 10:56 14/09/2015
Armenian President Serzh Sargsyan will go on a working visit to Tajikistan on September 14 for a session of the Collective Security Council of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) in Dushanbe, the presidential press service reported.
The session participants will discuss implementation of the decisions taken at the previous session in Moscow in December 2014, the work done in the main directions of cooperation within the framework of CSTO, and outline the CSTO programs for the coming year. At the session in Dushanbe, Armenia will assume the presidency of CSTO.