Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված համերգ՝ Տոկիոյում
Սեպտեմբերի 7-ից 11-ը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների շրջանակներում և Ճապոնիայում ՀՀ դեսպանության ու ՀՀ մշակույթի նախարարության համագործակցությամբ և հովանավորությամբ համերգային շրջագայությամբ Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում էր գտնվում Արամ Խաչատրյանի անվան տրիոն՝ դաշնակահար Արմինե Գրիգորյան, ջութակահար Կարեն Շահգալդյան, թավջութակահար Կարեն Քոչարյան:
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, սեպտեմբերի 8-ին տրիոն համերգով հանդես է եկել Տոկիոյի «Լյութեր Իչիգայա» կենտրոնում, սեպտեմբերի 11-ին՝ «Սանտորի հոլ» հեղինակավոր համերգասրահում: Երաժիշտները կատարել են Արամ Խաչատրյանի, Առնո Բաբաջանյանի և Պյոտր Չայկովսկու ստեղծագործությունները:
Համերգներին ներկա են եղել հարյուրավոր ճապոնացիներ, Տոկիոյում հավատարմագրված դիվանագետներ, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:

Society 15:52 15/09/2015
Aram Khachaturyan Trio gave concerts in Tokyo on September 7-11 as part of the events commemorating the 100th anniversary of the Armenian Genocide. The events were sponsored by the Armenian embassy in Japan and Culture Ministry of Armenia, according to the press service of Armenian Foreign Ministry.
On September 8 the trio performed in Lutheran Ichigaya Center, followed by a concert in Tokyo’s famous Suntory Hall on September 11.
Hundreds of Japanese citizens, Japan-based diplomats and representatives of the Armenian community attended the concerts, during which works by Aram Khachaturyan, Arno Babajanyan, and Pyotr Tchaikovsky were performed.