Քաղաքական 09:45 18/09/2015
Ազգային ժողովում «Ժառանգություն» խմբակցությունն այսուհետ կներկայացնի Զարուհի Փոստանջյանը: Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի խոսնակ Դավիթ Սանասարյանը:
Հիշեցնենք, նախօրեին «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը հայտարարել էր, որ դադարեցնում է անդամակցությունը «Ժառանգություն» կուսակցությանը, ինչպես նաև հրաժարվում խմբակցության ղեկավարի պաշտոնից:
«Մամուլից ենք տեղեկացել պարոն Հակոբյանի որոշման և դրա ձևակերման մասին։ Ցավում ենք, բայց նաև հարգանքով ենք վերաբերվում։ Առայժմ այլ բան չունենք ասելու: Շնորհակալություն ենք հայտնում համատեղ աշխատանքի համար և մաղթում հաջողություններ: «Ժառանգություն» խմբակցությունն այսուհետ կներկայացնի Զարուհի Փոստանջյանը»,- գրել է նա:

Политика 10:49 18/09/2015
В парламенте Армении оппозиционную фракцию «Наследие» впредь будет представлять Заруи Постанджян. Об этом написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь партии «Наследие» Давид Санасарян.
Отметим, накануне, 17 сентября, руководитель фракции «Наследие» Рубен Акопян заявил, что прекращает членство в партии «Наследие» и отказывается от должности руководителя фракции.
Как отметил пресс-секретарь партии «Наследие», они узнали о решении Рубена Акопяна из прессы. «Сожалеем, но, вместе с тем, относимся к его решению с уважением. На данный момент сказать что-либо еще не можем. Благодарим за совместную работу и желаем успехов. Фракцию „Наследие” впредь будет представлять Заруи Постанджян», – написал Давид Санасарян.