Քաղաքական 14:23 24/09/2015
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը մեկնել է Նյու Յորք` Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցություններին մասնակցելու համար: Այս մասին համանախագահը գրառում է կատարել «Instagram»-ի իր միկրոբլոգում:
«Ժամանել եմ Նյու Յորք` հանդիպելու Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներին: Մենք արդյունավետ բանակցություններ ենք ակնկալում»,- գրել է դիվանագետը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ այս օրերին ընթացող ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանի շրջանակներում նախատեսվում է ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումը Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Մամեդյարովի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ:

Politics 16:20 24/09/2015
The U.S. Co-chair of the OSCE Minsk Group James Warlick has arrived in New York to participate in negotiations on a settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
“Arrived in New York this afternoon to meet with the Foreign Ministers of #Armenia and #Azerbaijan. We look forward to productive talks,” Ambassador Warlick said on Instagram.
The press service of Armenian Foreign Ministry reported earlier that Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan was due to travel to New York on September 24 for the 70th session of the United Nations General Assembly. In New York he is expected to meet with the OSCE Minsk Group Co-chairs and Azerbaijan’s foreign minister.