Հասարակություն 10:16 25/09/2015
Սեպտեմբերի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 260 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7, ՀԱՆ-17 և ՍՊԳ-9 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4000 կրակոց: Վերոնշված զինատեսակներից բացի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Общество 11:38 25/09/2015
Минобороны НКР: ВС Азербайджана применили ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107 турецкого производства
Накануне, 24 сентября, и в ночь на 25 сентября ВС Азербайджана продолжали интенсивно нарушать режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период режим прекращения огня противником был нарушен порядка 260 раз, передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также из 60-и и 82-миллиметровых минометов, гранатометов типа РПГ-7, АГС-17 и СПГ-9 произвели в направлении армянских позиций свыше 4000 выстрелов. ВС Азербайджана применили также ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107 турецкого производства.
Отмечается также, что в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных мер активность противника была пресечена.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной обстановкой и продолжают уверенно нести боевое дежурство», – говорится в сообщении.