Հասարակություն 10:16 25/09/2015
Սեպտեմբերի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 260 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7, ՀԱՆ-17 և ՍՊԳ-9 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4000 կրակոց: Վերոնշված զինատեսակներից բացի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Society 12:52 25/09/2015
Yesterday, on September 24, and on the night of September 25 Azerbaijani troops continued to actively violate the ceasefire along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of Nagorno Karabakh Republic.
The Azerbaijani side violated the ceasefire about 260 times over that period. Over 4,000 shots were fired by frontline Azerbaijani units at Armenian positions from small arms of various calibers, 60 mm and 82 mm mortars, RPG-7, AGS-17 and SPG-19 grenade launchers. The Azerbaijani forces also used Turkish-made TR-107 rocket launch system.
The enemy’s activity was suppressed as a result of measures taken in response by the frontline units of Defense Army of NKR.
“The frontline units of NKR Defense Army are in control of the operational situation and continue confidently performing their combat duties,” the statement says.