Տարոն Մարգարյան. Բոլորը պետք է հասկանան, որ երեխաներին մատակարարվող սննդի հաշվին որևէ թերացում ներելի չէ
Քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ հանրակրթական դպրոցների ճաշարանները սպասարկող կազմակերպություններին տրված հանձնարարականների կատարման վերաբերյալ զեկուցվել է, որ թերություններ են գրանցվել քաղաքապետարանի ենթակայության 17 դպրոցներում:
Քաղաքապետարանի հասարակայանության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, քաղաքապետը հանձնարարել է խիստ հսկողության տակ պահել գործընթացը և շարունակել շրջայցերը դպրոցների ճաշարաններ:
«Եթե համապատասխան կազմակերպությունները սահմանված ժամանակում չեն կատարում իրենց տրված հանձնարարականները, ապա առանց քննարկումների խզեք նրանց հետ կնքված պայմանագրերը: Բոլորը պետք է հասկանան, որ երեխաներին մատակարարվող սննդի հաշվին որևէ թերացում ներելի չէ», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Պատասխանատուները նաև զեկուցել են, որ մայրաքաղաքում ներառական կրթություն իրականացնող բոլոր դպրոցների սնունդը ձեռք է բերվում կենտրոնացված կարգով ու գործընթացը մշտական հսկողության ներքո է:

Образование 19:50 28/09/2015
Мэр Еревана: Упущения в работе поставщиков школьного питания непростительны, контракты будут расторгнуты без обсуждений
В мэрии Еревана состоялась очередная рабочая встреча, в ходе которой обсуждался доклад об исполнении распоряжений компаниям, поставляющим продукты питания в общеобразовательные учреждения. Как передает пресс-служба мэрии Еревана, согласно отчету, недостатки и упущения были зафиксированы в работе буфетов 17 школ.
Мэр города Тарон Маргарян распорядился продолжать строжайший контроль в данной сфере и проводить проверки школьных буфетов и столовых.
Тарон Маргарян также отметил, что если соответствующие компании не выполняют данных им поручений в назначенные сроки, то контракты с ними будут расторгнуты безо всяких обсуждений.
«Все должны понимать, недостатки и упущения по части поставляемых детям продуктов питания непростительны», – подчеркнул градоначальник.