ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի փոքր բիզնեսի վարկավորումը դառնում է ավելի հասանելի
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հատուկ ուշադրություն է դարձնում փոքր բիզնեսի ֆինանսավորմանը: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է փոքր բիզնեսի Հաճախորդներին ՀՀ դրամով վարկեր իջեցված տարեկան տոկոսադրույքով՝ սկսած 13%-ից, և վարկային գծեր՝ սկսած 14%-ից: Այս մասին հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
Բիզնես վարկի մարման ժամկետները հետևյալն են.
• Հիմնական միջոցների համալրում` մինչև 60 ամիս,
• Շրջանառու միջոցների համալրում` մինչև 36 ամիս:
Վարկերը և վարկային գծերը տրամադրվում են ՀՀ ռեզիդենտ անհատ ձեռնարկատերերին և իրավաբանական անձանց, որոնք գործունեություն են ծավալում ՀՀ տարածքում առևտրի, շինարարության, արտադրության, ծառայությունների ոլորտում նվազագույնը 6 ամիս:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշտապես աշխատում է փոքր բիզնեսի համար նախատեսված պրոդուկտային շարքի ընդլայնման ուղղությամբ, և նոր ծրագրերի պայմանները ձևավորվում են Բանկի Հաճախորդների պահանջները և նրանց գործունեության առանձնահատկությունները հաշվի առնելով:
Վարկերի տրամադրման մասին հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք այցելել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ, զանգահարել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միասնական տեղեկատու 87-87 հեռախոսահամարով կամ այցելել www.vtb.am Բանկի պաշտոնական կայք:

В Армении кредиты для малого бизнеса становятся доступнее
Банк ВТБ (Армения) уделяет особое внимание финансированию малого бизнеса и предлагает клиентам кредиты в драмах РА по сниженной процентной ставке – начиная с 13% годовых, и кредитные линии – начиная с 14%.
Сроки погашения бизнес-кредита:
• на пополнение основных средств – до 60 месяцев,
• на пополнение оборотных средств – до 36 месяцев.
Согласно релизу, кредит и кредитная линия предоставляются индивидуальным предпринимателям, юридическим лицам – резидентам, осуществляющим предпринимательскую деятельность на территории РА в сфере торговли, строительства, производства, предоставления услуг и др. на протяжении не менее 6 месяцев.
Отмечается также, что Банк ВТБ (Армения) постоянно работает над расширением продуктовой линейки для малого бизнеса, и условия новых программ формируются с учетом потребностей клиентов Банка и особенностей их бизнеса.
Более детальную информацию по предоставлению кредитов можно получить, посетив любой из филиалов Банка ВТБ (Армения), позвонив по номеру 87-87 Единой справочной службы Банка ВТБ (Армения), либо на официальном сайте Банка www.vtb.am.