Քաղաքական 12:18 02/10/2015
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության նախարարությունը արձագանքել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած հաղորդագրությանն այն մասին, թե իբր իրենց զինուժի կողմից հոկտեմբերի 1-ին և 2-ին ձեռնարկված կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ կանխվել է հայկական ստորաբաժանումների տեղաշարժը, ինչի արդյունքում հայկական կողմն ունեցել 2 զոհ և վիրավորներ:
«Դա հերթական ապատեղեկատվություն է: ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և շարունակում առաջնագծում իրենց կամքը թելադրել հակառակորդին: Պաշտպանության բանակը կորուստներ և վիրավորներ չունի», -նշված է ԼՂՀ ՊԲ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Politics 15:36 02/10/2015
Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic has refuted a report of Azerbaijani Defense Ministry to the effect that the Armenian side allegedly suffered casualties.
Azerbaijan’s defense ministry released a statement today saying that an advance of Armenian units was stopped on October 1 and 2 as a result of preventive measures of Azerbaijani troops and that the Armenian side allegedly had losses.
“It is yet another piece of misinformation. The frontline units of NKR Defense Army confidently perform their military task and continue to dictate their will to the enemy on the frontline. No serviceman of NKR Defense Army was killed or injured,” NKR Defense Ministry said in a statement.