Արցախի ԱԳՆ-ն ուսումնասիրում է Գերմանիայում ԼՂՀ ներկայացուցչի տան վրա հարձակման փաստը (լուսանկար)
Արցախի արտաքին գործերի նախարարությունը ուսումնասիրում է Գերմանիայում ԼՂՀ ներկայացուցչի տան վրա կատարված հարձակման փաստը: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ԼՂՀ ԱԳՆ մամլո խոսնակ Անի Սարգսյանը:
«Միջադեպը գտնվում է մեր ուշադրության կենտրոնում: Ներկա դրությամբ ուսումնասիրում ենք կատարվածը», -փոխանցեց խոսնակը:
Նշենք, որ ավելի վաղ ԵՊՀ դասախոս Ավետիս Սադոյանը իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել էր, որ կրակել են Գերմանիայում ԼՂՀ ներկայացուցիչ Հարություն Գրիգորյանի տան վրա ու հրապարակել լուսանկար:
«Բեռլինում երեկ կրակել են Գերմանիայում ԼՂՀ Ներկայացուցիչ Հարություն Գրիգորյանի տան վրա։ Ավելի վաղ, տան դիմացին հայտնվել էր Հայերի դեմ վիրավորական գրառում։ Ներկայացուցիչը դա լուրջ չէր ընդունել։ Դեպքը հավանաբար կապված է Հ․Գրիգորյանի վերջին ժամանակներս ցուցաբերած ակտիվության հետ։ Տուժածներ չկան»,- գրել էր նա:

В мире 17:57 03/10/2015
Министерство иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики занимается фактом обстрела дома представителя НКР в Германии. Об этом сообщила Panorama.am пресс-секретарь МИД НКР Ани Саргсян.
«Инцидент находится в центре нашего внимания, и в настоящее время мы его рассматриваем», – отметила пресс-секретарь.
Отметим, что ранее преподаватель Ереванского государственного университета (ЕГУ) Аветис Садоян на своей странице в социальной сети Facebook написал, что был произведен обстрел дома представителя НКР в Германии Арутюна Григоряна, и опубликовал фотографии с места события.
«Вчера в Берлине обстреляли дом постоянного представителя НКР в Германии Арутюна Григоряна. Ранее перед домом была сделана оскорбительная запись антиармянского содержания. Однако А. Григорян данное событие не воспринял всерьез. Вероятно, инцидент связан с активной профессиональной деятельностью А. Григоряна в последнее время. Жертв нет», – написал Аветис Садоян.