Նախագահն այցելել է «ԴիջիԹեք էքսպո-2015» տեխնոլոգիական ցուցահանդես (լուսանկարներ)
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում հոկտեմբերի 2-4-ը անցկացվող «ԴիջիԹեք էքսպո-2015» տեխնոլոգիական ցուցահանդես: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է ավանդական դարձած բարձր տեխնոլոգիաների ամենամյա ցուցահանդեսի տաղավարներով, որտեղ մասնակից շուրջ 170 ընկերություններ ներկայացրել են իրենց նորարարական առաջարկները՝ հեռահաղորդակցության և ցանցային, համապարփակ ինժեներական, տեխնոլոգիական, ծրագրային, վեբ և այլ լուծումներն ու ծառայությունները: 11-րդ անգամ անցկացվող ԴիջիԹեքն այս տարի կրում է «Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» խորագիրը: Տեղական և միջազգային շուկայում հաջողություններ գրանցած հայկական ընկերություններից բացի ցուցահանդեսին մասնակցում են մի շարք ընկերություններ ԱՄՆ-ից, Չինաստանից, Թայվանից, Ռուսաստանից, Շվեդիայից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Վրաստանից և Իրանից:
Սերժ Սարգսյանը ծանոթացել է ցուցահանդեսին մասնակցող ընկերությունների ներկայացրած առաջարկներին, այդ ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ զրուցել նրանց գործունեության և հետագա զարգացման ծրագրերի մասին:

Экономика 15:23 03/10/2015
Развитие технологий и инновационной сферы в Армении: президент Серж Саргсян посетил выставку «DigiTec Expo-2015»
Президент Армении Серж Саргсян сегодня в выставочном комплексе «Ереван Экспо» посетил проводящуюся 2-4 октября технологическую выставку «Диджитек Экспо-2015». Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Саргсян обошел павильоны уже ставшей традиционной выставки высоких технологий, на которой около 170 участвующих компаний представили свои инновационные предложения: телекоммуникационные и сетевые, всеобъемлющие инженерные, технологические, программные, веб- и другие решения и услуги.
Лозунгом проводящейся уже в 11-й раз технологической выставки «Диджитек Экспо» в этом году является «Праздник для технологического армянства». Помимо добившихся успеха на местном и международном рынках армянских компаний, в выставке принимают участие компании из США, Китая, Тайваня, РФ, Швеции, Украины, Беларуси, Грузии и Ирана.
Серж Саргсян ознакомился с предложениями участвующих в выставке компаний, побеседовал с представителями данных компаний об их деятельности и программах дальнейшего развития.