Քաղաքական 11:00 14/10/2015
Հոկտեմբերի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /2 արկ/ և 82 մմ-ոց ականանետերից /2 արկ/ ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից /11 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները լիովին վերահսկում են իրադրությունը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Общество 11:46 14/10/2015
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 13 октября и в ночь на 14 октября зарегистрировано порядка 120 случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра, а также из 60-миллиметровых (2 снаряда) и 82-миллиметровых минометов (2 снаряда), гранатомета типа АГС-17 (11 снарядов) произвели в направлении армянских позиций свыше 2000 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию и продолжают с уверенностью нести боевое дежурство.