Քաղաքական 11:00 14/10/2015
Հոկտեմբերի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /2 արկ/ և 82 մմ-ոց ականանետերից /2 արկ/ ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից /11 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները լիովին վերահսկում են իրադրությունը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Society 12:19 14/10/2015
On  October 13 and the night of October 14 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 120 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During the indicated period Azerbaijani frontline units fired over 2,000 shots at Armenian positions from small arms of various calibers, 60mm (2 shells) and 82mm (2 shells) mortars, and AGS-17 grenade launchers (11 shells).
The frontline units of NKR Defense Army are in full control of the situation and continue to perform confidently their military duties.