Աշխատակիցների կորպորատիվ ուսուցումը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գործունեության գլխավոր ուղղություններից մեկն է
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշտապես աշխատում է մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացման ուղղությամբ: Բանկի աշխատակիցների համար ուսուցողական դասընթացներ են կազմակերպվում ինչպես Հայաստանում (ծրագրերի 80%), այնպես էլ ԱՊՀ և Եվրոպայի այն երկրներում, որտեղ իր գործունեությունն է ծավալում ՎՏԲ Խումբը: 2015 թ. սկզբից Բանկի մոտ 800 աշխատակիցներ մասնակցեցին դասընթացներին, որոնք ուղղված են անձնակազմի համակարգային գիտելիքների և հմտությունների ապահովմանը, ինչն անհրաժեշտ է բարձր արդյունքների և որակյալ ցուցանիշների հասնելու համար:
Ընկերության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ուսուցումը գործընկերային ծրագրերի համակարգի պարտադիր բաղադրիչ մասն է: Հենց այդպիսի ձևաչափը հնարավորություն է տալիս զարգացնել արդյունավետ համագործակցություն նոր մասնակիցների հետ և պահպանել հին գործընկերներին: «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն համագործակցում է ՀՀ ապահովագրական շուկայի առաջատար ընկերությունների հետ՝ «Ռոսգոսստրախ -Արմենիա», «ՌԵՍՈ», «ԻՆԳՈ Արմենիա»: Հատուկ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի համար այդ ընկերությունների կողվից մշակվել են եզակի պրոդուկտներ ապահովագրական շուկայում: Բանկի բոլոր այն աշխատակիցները, որոնք սպասարկում են տվյալ պրոդուկտային շարքը, անցել են ինտենսիվ ուսումնական դասընթացներ:
Կորպորատիվ ուսուցման գործող համակարգը թույլ է տալիս նվազեցնել բանկային գործունեության ռիսկերը, քանզի գրագետ և ժամանակին վերապատրաստված աշխատակիցը քայլ առաջ կխուսափի սխալներից, որոնք կարող են հանգեցնել թե՛ Բանկի, թե՛ Հաճախորդի ֆինանսական միջոցների հնարավոր կորստին:

Корпоративное обучение сотрудников – одно из важнейших стратегических направлений деятельности Банка ВТБ (Армения)
Банк ВТБ (Армения) постоянно работает в направлении повышения качества предоставляемых услуг. Тренинги для сотрудников Банка ВТБ (Армения) организуются как в Армении (80% программ по обучению), так и в тех странах СНГ и Европы, где осуществляет свою деятельность Группа ВТБ.
Согласно релизу, с начала 2015 года около 800 сотрудников Банка прошли тренинги, направленные на обеспечение системных знаний и навыков персонала, необходимых для достижения эффективных результатов и качественных показателей.
Обучение является обязательной составной частью партнерских программ системы. Именно такой формат позволяет эффективно развивать сотрудничество с новыми участниками и поддерживать давние партнерства. ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» сотрудничает с ведущими страховыми компаниями на рынке РА: «Росгосстрах – Армения», «РЕСО», «ИНГО АРМЕНИЯ».
Специально для Банка ВТБ (Армения) этими компаниями были разработаны уникальные продукты на рынке страхования. Все сотрудники Банка, обслуживающие данную линейку продуктов, прошли интенсивное обучение.
Действующая система корпоративного обучения позволяет минимизировать риски банковской деятельности, так как грамотный и своевременно обученный сотрудник скорее избежит ошибок, которые могут привести к финансовым потерям как самого банка, так и его клиентов.