Բրիտանացի լրագրողը մահացել է Ստամբուլի օդանավակայանում
Բրիտանացի լրագրող Ժակլին Սաթոնը կասկածելի հանգամանքներով մահացել է Ստամբուլի օդանավակայանում: Այս մասին գրում է Գազետա.ռու-ն՝ հղում անելով The Guardian-ին:
Մահվան հանգամանքները հայտնի չեն, ժուռնալիստի գործընկերները պահանջում են միջազգային հետաքննություն անցկացնել:
Ժուռնալիստը երկար տարիների համագործակցել է բարեգործական կազմակերպությունների և ՄԱԿ-ի հետ, ինչպես նաև աշխատել է «Բի-Բի-Սի»-ում որպես պրոդյուսեր: Բացի այդ, Սաթոնը զբաղվել է կանանց իրավունքների մասին հետազոտություններով՝ աշխատելով Իրաքի և Աֆղանստանի լրատավամիջոցներում:

Общество 15:17 19/10/2015
Британская журналистка Жаклин Саттон умерла в аэропорту Стамбула при подозрительных обстоятельствах. Об этом пишет Газета.Ru со ссылкой на The Guardian.
Данные о конкретных причинах смерти Саттон неизвестны, но ее коллеги уже выступили за проведение международного расследования.
Журналистка на протяжении многих лет сотрудничала с благотворительными организациями и ООН, а также работала продюсером в «Би-би-си». Кроме того, Саттон занималась исследованиями о правах женщин, работающих в средствах массовой информации в Ираке и Афганистане. Также Саттон работала над получением докторской степени по философии в Центре арабских и исламских исследований при Австралийском национальном университете.