ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ. մինչև 8% տարեկան տոկոսադրույքով կուտակային հաշիվներ
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է բացել կուտակային հաշիվներ՝ մինչև 8% պրոգրեսիվ տարեկան տոկոսադրույքով: Կուտակային հաշիվը դա նոր տեսակի բանկային հաշիվ է, որը հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս անընդմեջ կուտակել դրամական միջոցներ ցանկացած հեռանկարային/երկարաժամկետ նպատակների համար (արձակուրդ, խոշոր գնում, ուսման վարձավճար և այլն), միաժանամակ կուտակման ընթացքում ստանալով եկամուտ Բանկի կողմից վճարված տոկոսների տեսքով, և ցանկացած պահի օգտագործել կուտակված ֆինանսական միջոցները (ամբողջությամբ կամ մասնակի) առանց տոկոսագումարների կորստի: Այս մասին հայտնում են «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի» գովազդի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Կուտակային հաշիվները ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում բացվում են ՀՀ դրամով, անվճար: Առաջին կուտակումը հաճախորդը կատարում է հաշիվը բացելու պահին նվազագույնը 10 000 ՀՀ դրամի չափով: Այնուհետև, եթե ընթացիկ ամսվա ընթացքում յուրաքանչյուր օր հաճախորդը պահի առնվազն 10 000 ՀՀ դրամ կուտակային հաշվին, ապա հաշվի սպասարկման դիմաց սակագին չի գանձվի: Հակառակ դեպքում հաշվի սպասարկման դիմաց ամենամսյա վճարը կկազմի 390 ՀՀ դրամ:
Բանկը հնարավորություն է ընձեռում հաճախորդներին օգտվել կուտակային հաշվի համար կիրառվող պրոգրեսիվ տարեկան տոկոսադրույքի արտոնությունից` կախված ընթացիկ ամսվա ընթացքում հաշվին առկա օրական միջին մնացորդից հետևյալ եղանակով`
միջին օրական մնացորդը մեկ ամսվա ընթացքում՝
• փոքր է 10 000 ՀՀ դրամից՝ 0.01%;
• ավելի է քան 10 001 ՀՀ դրամը և պակաս է 100 000 ՀՀ դրամից՝ 7%;
• գերազանցում է 100 001 ՀՀ դրամը՝ 8%:
Հաշվի տոկոսները վճարվում և գումարվում են հաշվի մնացորդին յուրաքանչյուր ամիս:
Կուտակային հաշվի ձևակերպումն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում ունի հետևյալ առավելությունները՝
• Ցանկացած պահի հաշվի համալրումներ և ելքագրումներ կատարելու հնարավորություն (առավելություն է դեպոզիտների համեմատ);
• Բարձր եկամտաբերություն (համեմատած բանկային հաշվի հետ);
• Միջոցների կազմակերպված և պլանավորված կուտակման հնարավորություն երկարաժամկետ նպատակներով;
• Հեռակա կուտակումների հնարավորություն՝ աշխտավարձի, դրամային փոխանցումների մուտքագրման շնորհիվ;
• Կուտակային հաշիվ բացելու համար պահանջվում է նվազագույն քանակի փաստաթղթեր և ժամանակ:
Բացի դրանից, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում բացելով կուտակային հաշիվ, հաճախորդին տրամադրվում է Ինտերնետ-Բանկինգ անվճար ծառայությունը, որի միջոցով հնարավոր է իրականացնել հաշվի կուտակումները առանձ Բանկ այցելելու անհրաժեշտության: Կուտակային հաշիվը կարելի է համալրել նաև Երևանում և ՀՀ տարբեր մարզերում տեղակայված TelCell 1200 տերմինալների միջոցով:
Ավելի մանրամասն տեղեկություններ կուտակային հաշվի վերաբերյալ կարելի է ստանալ՝ այցելելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայք՝ այս հղումով, Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ կամ զանգահարելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Միասնական տեղեկատու 87-87 հեռախոսահամարով:

Жители Армении могут открыть накопительные счета с процентной ставкой до 8% годовых
Банк ВТБ (Армения) предлагает открыть накопительные счета с прогрессивной процентной ставкой до 8% годовых.
Согласно релизу, накопительный счет – это новый вид банковского счета, который позволяет клиентам непрерывно накапливать денежные средства для любых перспективных/долгосрочных целей (отпуск, крупная покупка, оплата учебы и т.д.), одновременно в период накопления получая также доход в виде выплаченных процентов со стороны Банка, и в любой момент использовать накопленные денежные средства (полностью или частично) без потери накопленных процентов.
«Накопительные счета в Банке ВТБ (Армения) открываются бесплатно в драмах РА. Первое накопление клиент осуществляет в момент открытия счета в размере минимум 10 000 драмов РА. Далее, если ежедневно в течение текущего месяца клиент будет сохранять остаток накопительного счета не менее 10 000 драмов РА, то к накопительному счету не будет применена ежемесячная комиссия за обслуживание счета. В обратном случае за обслуживание накопительного счета будет удержана ежемесячная комиссия в размере 390 драмов РА.
Банк предоставляет возможность клиентам пользоваться привилегией прогрессивной шкалы процентных ставок, в зависимости от величины среднедневных остатков на накопительных счетах, поддерживаемых в течение месяца, следующим образом:
Среднедневной остаток в течение месяца -
• Менее 10 000 драмов РА - 0.01%;
• Более 10 001 драмов РА и менее 100 000 драмов РА - 7%;
• Более 100 001 драмов РА - 8%.
Проценты по счету выплачиваются и прибавляются на остаток счета ежемесячно.
Оформление накопительного счёта в Банке ВТБ (Армения) имеет ряд преимуществ, таких, как:
• Возможность пополнения счета и изъятия средств со счета с любой периодичностью (привилегия по сравнению с депозитами);
• Высокая доходность (по сравнению с банковским счетом);
• Возможность организованного и запланированного накопления средств на долгосрочные цели;
• Возможность дистанционных накоплений за счет поступления зарплаты, переводов и т.д.;
• Для открытия накопительного счета требуется минимальное количество времени и документов.
Кроме того, при открытии накопительного счета в Банке ВТБ (Армения) клиенту предоставляется бесплатная услуга Интернет-банкинг, с помощью которой можно круглосуточно накапливать средства на накопительный счет без необходимости посещения отделений Банкa. Накопительный счет можно пополнять также посредством более 1.200 платежных терминалов ТелСел, размещенных в Ереване и регионах», – говорится в сообщении.
Более подробную информацию о накопительном счете можно узнать, посетив официальный сайт Банка по ссылке, любой из филиалов Банка либо позвонив по номеру 87-87 Единой справочной службы Банка ВТБ (Армения).