Հասարակություն 12:27 22/10/2015
Հանրապետության տարածքում` հոկտեմբերի 22-25-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ, 26-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Քամին` հարավ-արևմտյան` 2-5 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ` 15-20 մ/վրկ:
ՏԿԱԻՆ հիդրոմետ ծառայությունից տեղեկանում ենք, որ օդի ջերմաստիճանը 24-25-ին կբարձրանա 2-4, արևելյան շրջաններում` 5-7 աստիճանով, 26-ին կնվազի 3-4 աստիճանով:
Երևանում` հոկտեմբերի 22-25-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 26-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում` 16-18 մ/վրկ:

Общество 13:42 22/10/2015
На территории Армении в период с 22 по 25 октября ожидается погода преимущественно без осадков, а 26 октября в большинстве регионов республики прогнозируются дожди и грозы.
Как сообщает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МТУЧС РА, ветер будет юго-западный, 2-5 м/с, во время грозы –15-20 м/с.
Температура воздуха 24-25 октября повысится на 2-4 градуса, в восточных регионах – на 5-7 градусов, а 26 октября понизится на 3-4 градуса.
В Ереване 22-25 октября ожидается погода без осадков, а 26 октября прогнозируется дождь с грозой, во время грозы ожидается усиление ветра до 16-18 м/с.