Նախագահը ներկա է գտնվել «Երևան շոու-2015» ոսկերչական միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում ներկա են գտնվել հոկտեմբերի 24-26-ը անցկացվող «Երևան շոու-2015» ոսկերչական միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկավտության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Հայ ոսկերիչների համաշխարհային միության» (AJA) կողմից արդեն հինգերորդ անգամ կազմակերպվող ցուցահանդեսին մասնակցում են աշխարհի տարբեր երկրներից հայտնի ոսկերչական ընկերություններ, փորձագետներ: Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, դիտել հայրենական և արտերկրյա ընկերությունների ներկայացրած ոսկերչական իրերը, ոսկերչական արտադրության սարքավորումները, ծանոթացել այդ ընկերությունների գործունեությանն ու հետագա ծրագրերին։

Общество 16:45 24/10/2015
Президент Армении Серж Саргсян с супругой Ритой Саргсян в выставочном центре «Меридиан» сегодня присутствовали на открытии международной ювелирной выставки «Ереван шоу-2015». Как передает пресс-служба главы государства, выставка пройдет с 24 по 26 октября.
В организуемой Всемирной ассоциацией армянских ювелиров (AJA) уже в пятый раз выставке участвуют известные международные ювелирные компании, эксперты.
Президент Армении обошел павильоны выставки, ознакомился с представленными отечественными и зарубежными компаниями ювелирными изделиями, специализированным оборудованием, деятельностью и дальнейшими программами данных компаний.