Քաղաքական 13:43 03/11/2015
«Ստեղծվել են տարածքային և համայնքային շտաբեր, փորձելու ենք հանրությանը տեղեկացնել «այո»-ի առավելությունների մասին, սահմանադրական փոփոխությունների իմաստը»,-լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանը՝ ներկայացնելով սահմանադրության հարաքվեի քարոզարշավի ընթացքը:
Նույնը, սակայն բացասական իմաստով, ներկայացնելու են «ոչ»-ի քարոզիչները,-ասաց պատգամավորը:
«Ժողովրդին պետք է բացեիբաց ներկայացնել, թե ինչ է իրենից ներկայացնում սահմանադրական բարեփոխումները, ինչպիսի հնարավորություն է ստեղծվում հանրության և իշխանության միջև հետադարձ կապն ամրապնդելու ուղղությամբ»,-նշեց Մինասյանը՝ շեշտելով, որ հնարավորություն է ստեղծվում համագործակցել ընդդիմադիր դաշտի հետ:
Անդրադառնալով հանրաքվեի թափանցիկությանն և կրկնակի քվեարկությունների հավանականությանը՝ նա ասաց. «Գտնում եմ, որ կեղծելու և կրկնակի քվեարկելու հավանականությունը զրոյի է հավասարեցված: Մեզ անհրաժեշտ է թափանցիկ և վստահություն ներշնչող հանրաքվե»:
Պատգամավորը հավելեց, որ հանձնաժողովների և վստահված անձանց մեծամասնությունը ընդդիմությունից է:
Արգելափակող պարտադիր գոտի՝ Երևանի փողոցների շինհրապարակներում
Երևան քաղաքի ավագանու որոշմամբ՝ մայրաքաղաքի փողոցների շինհրապարակների ողջ տարածքում՝ տեսանելի վայրերում տեղադրվում են կատարվող աշխատանքների...
Հրդեհ 16-րդ թաղամասի բնակարաններից մեկում
Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն հոկտեմբերի 28-ին, ժամը 15։42-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի 16-րդ թաղամասի շենքերից մեկի...
Ներկա դրությամբ Գլխավոր շտաբը չի գնահատում, որ կարող է պատերազմ լինել. ԳՇ պետ
ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը ռազմական էսկալյացիայի վտանգ չի տեսնում։ «Ոչ, այդպիսի վտանգներ, սպառնալիքներ ներկա...
Նիկիտա Միխալկովն առանձացրել է Աննա Մելիքյանի «Աննայի զգացմունքները» ֆիլմը
Ռուսաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ Նիկիտա Միխալկովը նշել է 2023-2024 թվականների լավագույն, իր կարծիքով, ֆիլմերը։ Միխալկովի խոսքով,...
Անձրևը կրկին կաթվածահար է արել Բաքվի փողոցները
Առատ անձրևները կրկին կաթվածահար են արել Բաքվի կենտրոնական փողոցները, ինչպես նաև ծայրամասային գյուղերն ու քաղաքները։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները...
Այն աշխատանքը, որ ես անում եմ ու այն աշխատավարձը, որ ես ստանում եմ, իրար հետ անհամարժեք են. Վահե Հովհաննիսյան
«Պարգևավճարները կազմում են աշխատավարձի ֆոնդի 16 %-ը, բայց 2025-ին ընդհանուր ապարատի պահպանման ծախսերը 4 %-ով կրճատվել են»,-ԱԺ-ում...
Հակոբ Բադալյան. Վրաստանի քաղաքական ղեկավարությունը շատ ավելի վաղ հասկացել է այդ իրողությունը
Քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանը, անդրադառնալով Վրաստանում ընթացող զարգացումներին, գրում է. «Ի՞նչ է Հյուսիսային Կովկասը: Վառոդի...

Тема дня 15:56 03/11/2015
О преимуществах агитационного штаба Фронта «Да» правящей Республиканской партии Армении (РПА) к референдуму по конституционной реформе общественность узнает благодаря работе региональных штабов, которые непосредственно представят гражданам суть проекта изменений в Конституцию РА. Об этом заявил сегодня на пресс-конференции депутат от парламентской фракции РПА Мкртич Минасян, комментируя процесс агитационной кампании к референдуму по конституционной реформе в РА.
«То же самое будет представлять агитационный штаб Фронта “Нет”, однако в негативном ключе», – добавил парламентарий.
Отметим, противники конституционной реформы в Армении сформировали т.н. Фронт «Нет», который в настоящее время представляют два лагеря. Первый – общественный фронт спасения «Новая Армения», сформированный представителями оппозиционной партии «Наследие» и оппозиционной гражданской инициативы «Предпарламент» («Учредительный парламент»). Второй – движение «Не проведете», сформированный оппозиционным «Армянским национальным конгрессом» (АНК) и Народной партией Армении (НПА), у которых для агитационной кампании к референдуму 6 декабря уже создан совместный агитационный штаб.
«Народу необходимо ясно объяснить, что представляет собой конституционная реформа в Армении, а также какие возможности она предоставит для укрепления связи между обществом и властью», – отметил М. Минасян.
При этом депутат подчеркнул, что конституционные реформы позволят сотрудничать с оппозицией.
Комментируя прозрачность проведения конституционного референдума, М. Минасян заявил: «Возможность фальсификации итогов референдума или каруселей в ходе голосования равна нулю. Мы нуждаемся в прозрачном и внушающем доверие референдуме».
Депутат также добавил, что большинство членов избирательных комиссий на референдуме, а также доверенных лиц являются представителями оппозиции.
Артур Мирзоян: Настроения в Тбилиси довольно серьезные
Сегодня внимание многих приковано к Грузии. После завершения парламентских выборов оппозиция во главе с действующим президентом страны заявила,...
Михалков назвал любимые фильмы 2023-2024 годов, среди них – «Чувства Анны» Анны Меликян
Председатель Союза кинематографистов РФ Никита Михалков рассказал, что за последние два года наибольшее впечатление на него произвели фильмы...
ЮКЖД приводит подробности трагической аварии и вчерашнего столкновения электропоезда Гюмри-Ереван с легковушкой
26 октября жительница столицы Армении Еревана Армине Д. оказалась в неположенном месте на железнодорожных путях. Со стороны локомотивной бригады...
Эдвард Асрян не видит угрозы военной эскалации
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения Эдвард Асрян не видит угрозы военной эскалации. «Нет, на данный момент...
Мы смогли надавить на Азербайджан только на правовой платформе – Сирануш Саакян
«На данный момент для разрешения споров между Арменией и Азербайджаном используются три платформы», – сказала на...