Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և 60 ու 82 միլիմետրանոց ականանետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Политика 11:22 04/11/2015
Накануне, 3 ноября, и в ночь на 4 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил зарегистрировано около 80 случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра, а также из 60-и и 82-миллиметровых минометов произвели в направлении армянских позиций свыше 1200 выстрелов.
Отмечается также, что в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных действий наступательные действия ВС Азербайджана были пресечены.