Հասարակություն 18:06 04/11/2015
Խոցելի խմբի ուսանողները հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի ուշադրության կենտրոնում են հայտնվել 2011 թվականից: «Կրթական հիմնադրամ» նախագծի շահառու են դարձել տարբեր բուհերում լավ առաջադիմությամբ սովորող՝ հատուկ կարիքներով, ծնողազուրկ և սոցիալապես անապահով ընտանիքներում ապրող ուսանողները: Թիրախային այս խմբին աջակցելու նպատակով, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մինչև օրս հատկացրել է շուրջ 600 մլն դրամ: Այս մասին հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Հաղթահարելով ընտանիքի սոցիալական բեռի հոգեբանական արգելքը՝ ավելի քան 700 շահառու լիարժեք ներառվել է կրթության գործընթացում: Նրանցից 53-ը ծրագրից օգտվել է չորս տարի շարունակ և ավարտել է բուհը՝ստանալով բակալավրի աստիճան:
«Կրթությանն աջակցությունը կարևոր և պատասխանատու մոտեցում է: Այստեղ ներդրումներ իրականացնողներից պահանջվում է համբերություն՝ արդյունքը տեսնելու և գնահատելու համար: Հոգատարությունը կորպորատիվ մշակույթ է: Երկարաժամկետ այս ծրագրով մենք ձգտել ենք խրախուսել կրթվելու ցանկությունը և այսօր արդեն ունենք արդյունք: Խելացի մասնագետների առկայությունը թույլ կտա զարգացնել երկրի տնտեսությունը և լինել մրցունակ»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորը կարևոր է համարում մասնագիտացման հարցում երիտասարդներին խրախուսելու և զարգացման հնարավորությունը բոլորին հասանելի դարձնելու ջանքերը:

Economy 18:41 04/11/2015
Students from vulnerable social groups have been at the center of Armenia’s leading telecommunications operator VivaCell-MTS’ attention since 2011. The beneficiaries of the “Education Fund” program are students with special needs or from vulnerable social groups with good standing at their universities. To support this target group VivaCell-MTS has allocated around AMD 600 million till now, according to the company’s press service.
Over 700 students are now fully engaged in the learning process, relieved of the burden of the tuition fee which their families otherwise couldn’t afford to pay. 53 of them have received Bachelor’s degree having received tuition fee four years and successfully graduating from university.
“Support to the sphere of education comes from a responsible attitude towards the future of our country. Investments in this sphere are rewarding in the long-term, and one needs to be patient to harvest the fruits of his efforts. Care is part of corporate culture. This long-term initiative is aimed at fostering higher education, and we already have achieved notable results. Qualified specialists are the preconditions for country’s economic development and allow adding competitive edge to the market,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
Armenia’s leading telecommunications operator places special emphasis on programs aimed at supporting the youth by making opportunities for professional growth and specialization available to everyone.