Քաղաքական 14:58 09/11/2015
Ընդդիմությունն ունի գործիքակազմ և ամեն ինչ կարող է անել ընտրությունների ժամանակ խախտումները բացահայտելու ուղղությամբ: Այդ մասին այսօր ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Նա այն կարծիքին չէ, թե իշխանությունները տրամադրված են կեղծել քվեարկության արդյունքները. «Ընտրություններում կեղծիքների մի առանձին մասը կախված է ընդդիմությունից: Այսինքն, ժողովրդի մեջ պատկեր են ստեղծում նրանք, որոնք իշխանության մեջ չեն, նրանք սրբեր են ու պիտի կարողանան սրբագործել ամեն ինչ, մենք էլ ասում ենք` սրբագործեք: Ամբողջ գործիքակազմն ունեք, ամեն ինչը կարող եք նկարահանել»:
Նրա խոսքով, ընդդիմությունը նախկին բոլոր ընտրությունների ժամանակ խոսել է ընտրախախտումներից, բայց դրանք ապացուցող փաստեր չի ունեցել: Իսկ եթե ունեցել է, ապա, ըստ Սահակյանի, դրանք «շատ թույլ, թեթև բողոքներեն եղել»:

Спикер НС Армении: У оппозиции есть все механизмы для выявления нарушений при голосовании на конституционном референдуме
У оппозиции в Армении есть необходимые механизмы, и она может сделать все для выявления нарушений при голосовании на предстоящем зимой конституционном референдуме. Об этом заявил сегодня на брифинге в Национальном Собрании Армении спикер парламента Галуст Саакян.
При этом Галуст Саакян отметил, что во время предыдущих выборных процессов оппозиция постоянно говорила об избирательных правонарушениях, однако доказывающих фальсификации фактов не предоставляла.
А если и были представлены какие-то доказательства, то речь шла о незначительных жалобах, добавил спикер парламента Армении.