Հասարակություն 10:31 10/11/2015
Նոյեմբերի 9-ին և լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և 60 միլիմետրանոց ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 800 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Политика 11:05 10/11/2015
Накануне, 9 ноября, и в ночь на 10 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 60 случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра, а также из 60-миллиметрового миномета произвели в направлении армянских позиций свыше 800 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают с уверенностью нести боевое дежурство, при необходимости принимая также ответные меры.