Հասարակություն 10:37 13/11/2015
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նոյեմբերի 12-ին` ժամը 21:00-ի  սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից, մահացու հրազենային վիրավորում են ստացել զինծառայողներ Վահե Վարդգեսի Վանոյանը (ծնվ. 1995թ.) և Միքայել Առաքելի Թորոսյանը (ծնվ. 1996թ.):
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

На боевой позиции вследствие стрельбы ВС Азербайджана погибли 2 военнослужащих АО НКР
Накануне, 12 ноября, около 21:00, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), расположенной в южном направлении линии соприкосновения с ВС Азербайджана, вследствие стрельбы противника смертельное огнестрельное ранение получили военнослужащие Ваге Вардгесович Ваноян (1995 г.р.) и Микаел Аракелович Торосян (1996 г.р.). Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Министерство обороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, родным и сослуживцам погибших военнослужащих.