Օրվա մամուլ 09:31 14/11/2015
«Ազգային ժողովում ներկայացված Հայ ազգային կոնգրես և «Ժառանգություն» կուսակցությունները չեն կարողացել  առաջիկա հանրաքվեից առաջ ձևավորված բոլոր  1997 ընտրական տեղամասերում հանձնաժողովի 1-ական անդամներ նշանակել:
Սահմանադրական փոփոխությունների դեմ ձևավորված «Ոչ»-ի ճակատի մաս կազմող ՀԱԿ-ը նշանակումներ չի արել 245 տեղամասային հանձնաժողովներում, իսկ «Ոչ»-ի մյուս՝ «Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի մաս կազմող ժառանգությունը՝ 118 տեղամասային հանձնաժողովներում»,-գրել է ՀԺ-ն:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը  «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ ՀԱԿ-ի թափուր թողած  245 տեղերից  մոտ 2 տասնյակ  ՀԱԿ-ը հանձնաժողովի  քարտուղարի պաշտոն նշանակելու իրավունք է ունեցել, իսկ 5-6-ում՝ հանձնաժողովի նախագահ: Ժառանգությունը մի քանի տեղամասերում հանձնաժողովի քարտուղարի պաշտոն է կորցրել: Թափուր մնացած տեղերը, բնականաբար, կլրացվեն իշխանության ներկայացուցիչներով:

Пресса дня 12:14 14/11/2015
Представленные в Национальном Собрании Армении оппозиционные политические силы – «Армянский национальный конгресс» и «Наследия» – не смогли назначить по 1-му члену комиссии на 1997 избирательных участках, сформированных перед предстоящим референдумом по конституционным изменениям. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
«Армянский национальный конгресс, составляющий часть Фронта "Нет", сформированного против конституционных изменений, не назначил своих представителей в 245 участковых комиссиях. А партия "Наследие", присоединившаяся к фронту общественного спасения "Новая Армения"  – в 118 участковых комиссиях», - отмечает издание.
Как сообщил в беседе с корреспондентом издания глава Центризбиркома Армении Тигран Мукучян, свободные места в участковых избирательных комиссиях места будут дополнены за счет представителей власти.