Քաղաքական 12:30 14/11/2015 Հայաստան
Ֆրանսիան մշտապես եղել է հայ ժողովրդի կողքին, աջակցել է հայ ժողովրդին, և Մուսա Լեռան օրերից սկսած գրկաբաց ընդունել է հայ ժողովրդին: Մուսա լեռում լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչություններին, ասել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նրա խոսքով, այսօր Հայաստանի ու Ֆրանսիայի ներպետական հարաբերությունները, ռազմաքաղաքական, ռազմական առումով բարձր մակարդակի վրա են գտնվում:
«Ինչ կատարվեց Փարիզի տարբեր վայրերում, պարզապես դժվար գնահատելի երևույթ է: Ողջ հայ ժողովուրդը ֆրանսիացիների կողքին է: Մենք դատապարտում ենք ահաբեկչությունը և գտնում ենք, որ պետք է ոչ թե հուսահատվել, այլ միջազգային հանրությունը, առաջադեմ ուժերը, բոլորս պետք է համախմբվենք միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարում»,-Panorama.am-ի թղթակցի փոխանցմամբ, ասել է Օհանյանը:
Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ Իսլամական պետության դեմ պայքարը, որ այսօր մղվում է  առաջատար պետությունների կողմից,  անհրաժեշտություն է աջակցելու Մերձավոր Արևելքի ժողովրդին, պետություններին:
«Այս պահին մենք գտնվում ենք ֆրանսիացիների կողքին»,-ասել է Սեյրան Օհանյանը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 13-ի երեկոյան Ֆրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում միաժամանակ ահաբեկչություններ են տեղի ունեցել   քաղաքի  6 տարբեր վայրերում` «Բատակլան» համերգասրահում, Հանրապետության հրապարակի մոտ գտնվող կամբոջական ռեստորանում, Բաստիլի հրապարակի մոտ:

Politics 14:41 14/11/2015
The Armenian people stand by the people of France at this difficult time,  Defense Minister of Armenia Seyran Ohanyan told reporters today. He condemned the monstrous terror attacks committed in Paris last evening.
According to S. Ohanyan, France has always supported the Armenian people and it gave refuge to survivors of the 1915 Armenian Genocide in the Ottoman Empire. The current relations between Armenia and France are at a high level, he said.
“The Armenian people stand by the French people at this difficult time. We condemn the terror attacks and believe that the international community should join efforts in the fight against terrorism,” the defense minister said.
Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan offered his deepest condolences to the Iranian government and Foreign Ministry  following the...