Մեղրի-Ագարակ ճանապարհին վթարի հետևանքով պայմանագրային զինծառայողներ են մահացել
Նոյեմբերի 15-ին Մեղրի-Ագարակ ավտոճանապարհի 1-ին կմ-ին ողբերգական վթար է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով մահացել են պայմանագրային զինծառայողներ` 24-ամյա Վոլոդյա Մարտիրոսյանը և 30-ամյա Արամ Ասլանյանը: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացնում են պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ Մ-2 ավտոճանապարհի Մեղրի-Ագարակ հատվածի 1-ին կմ-ին «Նիսսան Տիանա» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և շրջվել Մեղրի գետը: Փրկարարները կարողացել են մեքենայից դուրս բերել զինծառայողների դիերը:

ДТП на автодороге Мегри-Агарак: погибли двое военнослужащих-контрактников
На автотрассе Мегри-Агарак в Армении 15 ноября произошло трагическое ДТП, в результате чего погибли военнослужащие контрактной службы 24-летний Володя Мартиросян и 30-летний Арам Асланян. Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе министерства обороны РА.
Как сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА, на 1-м км автодороги Мегри-Агарак (М-2) автомобиль марки Nissan Teana выехал за пределы проезжей части и упал в реку Мегри. Спасатели извлекли из реки тела погибших.