Հայ դիրքապահները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները. ԼՂՀ ՊՆ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն նոյեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից, այդ թվում նաև 60 մմ-ոց ականանետերից /3 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված համապատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է: Շփման գծի ողջ երկայնքով հայ դիրքապահները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Politics 13:08 20/11/2015
On November 19 and the night of November 20 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 70 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During that period Azerbaijani frontline units fired over 900 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and 60mm mortars (3 shells).
“As a result of counter measures taken by the frontline units of NKR Defense Army, the enemy’s activity was deterred. The frontline units of NKR Defense Army continue to perform confidently their military duties,” Defense Ministry of NKR said in a statement.