Հասարակություն 13:22 21/11/2015 Արցախ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 15-21-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим перемирия около 400 раз
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в период с 15 по 21 ноября, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 400 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра, а также 60-миллиметрового миномета и гранатомета типа АГС-17 произвели в направлении армянских позиций свыше 7000 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и с уверенностью выполняют поставленную перед собой боевую задачу.