Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գևորգյանցի 70-ամյակի առթիվ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Գևորգյանցին` ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
«Ժամանակակից հայ կինեմատոգրաֆիայում երկար տարիների Ձեր աշխատանքով և նվիրումով Դուք ստեղծել եք ինչպես խաղարկային, այնպես էլ փաստավավերագրական բազմաթիվ կինոնկարներ, Ձեր զգալի նպաստն եք բերել նաև կինոգործիչների նոր սերնդի դաստիարակության գործում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանիկ կյանք, նոր հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ»,- ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Культура 13:47 30/11/2015 Армения
Президент Серж Саргсян направил поздравительное послание председателю Союза кинематографистов Армении, Народному артисту РА Рубену Геворкянцу по случаю 70-летия со дня рождения. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Долгими годами работы и преданностью в современном армянском кинематографе Вы создали многочисленные кинокартины – как игровые, так и документальные. Вы внесли также весомый вклад и в воспитание нового поколения кинодеятелей.
Желаю Вам крепкого здоровья, счастливой жизни и новых успехов в Вашей деятельности», – говорится в поздравительном послании президента РА.