Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գևորգյանցի 70-ամյակի առթիվ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Գևորգյանցին` ծննդյան 70-րդ տարեդարձի առթիվ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
«Ժամանակակից հայ կինեմատոգրաֆիայում երկար տարիների Ձեր աշխատանքով և նվիրումով Դուք ստեղծել եք ինչպես խաղարկային, այնպես էլ փաստավավերագրական բազմաթիվ կինոնկարներ, Ձեր զգալի նպաստն եք բերել նաև կինոգործիչների նոր սերնդի դաստիարակության գործում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանիկ կյանք, նոր հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ»,- ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Culture 14:56 30/11/2015
Armenian President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to Chairman of the Union of Filmmakers of Armenia, People’s Artist of Armenia Ruben Gevorkyants on his 70th birthday, according to the presidential press service.
“Thanks to your long-term work and devotion to contemporary Armenian film making, you have created numerous films – both feature films and documentaries. You made a significant contribution to the raising of a whole generation of cinema workers.
I wish you robust health, happiness and new achievements in your work,” the presidential message says.